NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Galić: Radovi su bili neophodni

Opsežni radovi u Gradskom vrtu

Galić: Radovi su bili neophodni

10.05.2018.

Riječ je o cjelovitoj izmjeni travnjaka koja uključuje i novu drenažu i sustav navodnjavanja.

Odmah po svršetku utakmice između Osijeka i Cibalije započela je potpuna obnova travnjaka našeg stadiona. Umjesto naših igrača, u sljedećih dvadesetak dana na glavnom terenu učestalo ćemo susretati brojne radnike koji su angažirani na ovom projektu, uz tešku mehanizaciju koja je „uselila“ u Gradski vrt.

Jedni skidaju postojeću travnatu površinu, a bagerima se otkopava 30-ak centimetara zemlje kako bi se izmijenilo sve ono što je potrebno da bi NK Osijek ubuduće imao idealan travnjak. Podrazumijeva se potpuno nova drenaža, kao i modernizirani sustav navodnjavanja s vrhunskom prirodnom travom.

Investicija vrijedna 500.000 eura

Direktor Kluba Igor Galić je napomenuo kako su ovi radovi naprosto bili nužni i neodgodivi.

Znamo da ćemo ugostiti hrvatsku reprezentaciju u prijateljskom susretu sa Senegalom, 8. lipnja. No, nije samo to bio povod ovako cjelovitim i opsežnim zahvatima. Naime, da bismo mogli normalno odigravati europske utakmice i dobiti UEFA licencu, morali smo poraditi na kvaliteti terena, a također i na sigurnosnom sustavu kontrole ulaza na cijelome stadionu. Dakle, to sada paralelno rješavamo.

Ukupno će obje investicije Nogometni klub Osijek stajati oko 500.000 eura, a podrazumijeva se da sve mora biti završeno i stavljeno u funkciju nekoliko dana prije utakmice Hrvatska – Senegal.

HT Prva liga

1.Osijek3+79
2.Rijeka3+67
3.Lokomotiva3+57
4.Dinamo3+47
5.Inter-Zaprešić3-73
6.Slaven Belupo3-12
7.Hajduk3-32
8.Rudeš3-21
9.Gorica3-31
10.Istra 19613-61

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo

Dinamo - Osijek

Stadion Maksimir, 17.08.2018. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo

Osijek - Istra 1961 3:0

Stadion Gradski vrt, 12.08.2018. 18:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti