Drugoligaška promocija Osijeka II

Treća hrvatska liga Istok

19.05.2018.

Bijelo-plavi su protiv Slavonije ostvarili dosad najuvjerljiviju pobjedu u sezoni, a rezultat je bio 5:0.

Nijednog trenutka tijekom utakmice s Požežanima, nogometaši Osijeka II nisu dopustili gostima u Donjem gradu da i pomisle na moguće iznenađenje. Favorit je ne samo opravdao očekivanja, nego je ostvario i najujvjerljiviju pobjedu ove sezone koja mu je i teoretski osigurala plasman u Drugu ligu.

Jesenas je Slavonija na svom terenu uspjela iznenaditi Bijelo-plave, no ovaj puta nije imala nikakvih izgleda. Već u prvom poluvremenu bilo je 3:0, a do kraja je domaćin postigao još dva pogotka i završilo je s visokih 5:0.

Sve je bilo završeno već do odmora

Mogla se i očekivati „igra u jednom smjeru“ s obzirom na veliku razliku u kvaliteti, pojedinačnoj i momčadskoj. Požežani su u donjem dijelu ljestvice, Osječani pak odskaču od svih ostalih ovoga proljeća, pa su nezaustavljivo potvrdili drugoligaški status za iduću sezonu.

Sredinom prvog poluvremena Lončar je iz kaznenog udarca domaćina doveo u vodstvo nakon prekršaja nad Piljem, u 26. minuti već je bilo 2:0 uz pogodak Llanosa, da bi Šimičić samo dvije minute kasnije dodatno povećao prednost Skenderovih izabranika, nakon još jedne vrlo lijepe akcije. Pilj je bio strijelac i to vrlo efektno iz slobodnog udarca u 69. minuti za 4:0, a konačan rezultat postavio je Šalinović desetak minuta prije kraja.

Ostaju još tri susreta u završnici Prvenstva i sada Osijek II ima samo jednu želju – zadržati prvo mjesto koje uvjerljivo zauzima.

Treća HNL Istok: Ljestvica, strijelci, raspored i rezultati - link