Osječani korak do pobjede

„Kup prijateljstva europskih gradova“

06.06.2018.

Bijelo-plavi su imali vodstvo protiv beogradske Crvene zvezde od 2:1, a do kraja su Beograđani ipak uspjeli izjednačiti.

Mladi nogometaši Osijeka i Crvene zvezde do 18 godina odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu 2. kola A skupine jakog međunarodnog turnira „Kup prijateljstva europskih gradova“ koji se održava na Zlatiboru. Rezultat je na kraju bio neriješen 2:2, a obje su momčadi mogle do pobjede. Beograđani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 1:0 eurogolom Puletića iz 9. minute kada je s 20-ak metara pogodio lijeve „rašlje“.

Potom je osječka momčad imala svoje šanse za izjednačenje, ali je rezultat do odlaska na odmor ostao nepromijenjen. U nastavku je došlo do preokreta, budući da je prvo izjednačio Durdov iz jedne gužve nakon udarca Blagogeea koji je završio na vratnici, a odbijenu loptu je Durdov smjestio u mrežu. Samo četiri minute već je bilo 2:1 za Bijelo-plave. Na povratnu loptu u svoj šesnaesterac nespretno je reagirao vratar Zvezde Damjanović, Sušić je to iskoristio i doveo Osječane u prednost.

Vrlo dobar nastup Bijelo-plavih

Konačan rezultat postavio je Kupusović koji je zabio glavom za još jedno izjednačenje i podjelu bodova. Osijek je imao više pokušaja i izravnih udaraca prema suparničkim vratima, kao i veći broj kornera, pa se nastup naših mladića uistinu može ocijeniti vrlo dobrim.

Igrali su: Dominković, Išasegi, Barišić, Stanić, Sušić, Bosak, Bliznac, Pedić, Ramadani, Durdov i Blagogee, dok su u pričuvi bili: Lovrić, Benić, Vladić, Vojnović, Batinić, Sheshu i Stupar. Osječki nogometaši nakon dvije odigrane utakmice imaju dva boda, dok je Crvena zvezda osvojila jedan. U ovoj su skupini još Sarajevo i talijanski SPAL. Njihov je dvoboj prekinut zbog jakog nevremena pri vodstvu Talijana od 1:0.