Osijeku drugo mjesto

Memorijal „Milenka Jerkovića“

11.06.2018.

Učenici Danijela Bogdana tek su na „penale“ poraženi u finalu od Dinama s kojim su odigrali neriješeno 2:2.

Početnici NK Osijek osvojili su drugo mjesto na 10. Memorijalu „Milenka Jerkovića“ u Livani. U finalu su tek u izvođenju „penala“ poraženi od Dinama rezultatom 5:3, a prethodno je u 40 minuta igre rezultat bio neriješen 2:2 (Barić i Rupčić). Naši su dječaci imali vodstvo od 2:0 već u prvih pet minuta susreta, međutim, nisu ga uspjeli zadržati do kraja utakmice.

Prethodno su, istoga dana, u osmini finala bili uspješniji od Domžala također u „raspucavanju“ s bijele točke s 3:2(0:0), da bi u četvrtfinalu eliminirali vršnjake iz Šibenika s uvjerljivih 3:0 (Rupčić, Majdenić i Grgić).

Dva pojedinačna priznanja

Istim rezultatom Osijek je u polufinalu svladao Zvijezdu iz Gradačca (Grgić, Rupčić i Polovina). Našu je U-11 momčad vodio trener Danijel Bogdan, a tijekom turnira su nastupili: Jukopila, Tomić, Begović, Bilić, Kolarik, Leko, Grgić, Majdenić, Barić, Rupčić, Jerković, Kovačević, Polovina, Lakičević, Puljić i Omerović.

Roko Rupčić je bio najbolji strijelac, a priznanje za najuspješnijeg vratara dobio je Hrvoje Jukopila.