Nakon remija i postignutog gola u gostima, Bijelo-plavi ne dvoje da će u uzvratu biti uspješniji od Moldavaca.

Kada je nogomet u pitanju, ni o čemu drugome Osječani ovoga četvrtka ne razmišljaju, osim o prolasku naše momčadi u drugi kvalifikacijski krug Europske lige. Odnosi se to i na igrače, stručni stožer, sve ljude u Klubu, a zasigurno i na navijače koji su nestrpljivo čekali početak nove sezone. Osijek je prije tjedan dana u Kišinjevu ostvario pozitivan rezultat, remi uz jedan postignuti pogodak Zekićevim izabranicima i dalje ostavlja ulogu favorita u ovom dvoboju, kao i prednost u odnosu na protivnika, upravo zbog gola u gostima, dakako i spoznaje da se ovaj puta igra na domaćem terenu.

Jače pritisnuti protivnika

Već smo zaključili kako Moldavci ni u kojem slučaju nisu bezazlen protivnik, uostalom, vidjelo se to i u prvom ogledu. To je fizički spremna momčad koja će kroz zgusnuti vezni red i čvršću obranu tražiti mogućnost kontre, prijetnju dugim loptama prema Ambrosu i Ivanovu te poneku prigodu iz prekida igre. Realno je, dakle, očekivati kontinuiranu inicijativu i dominaciju domaćina, posebice jer se stručni stožer, prema svemu sudeći, odlučio za vrlo ofanzivnu varijantu, što će potvrditi i izbor početne jedanaestorice. Vidjeli smo u Moldaviji da Osijek, kada pritisne suparnika, može stvoriti ozbiljne probleme Petrocubu, samo što će takvih situacija morati biti puno više u Gradskom vrtu.

Stvoriti pravu atmosferu

Spomenuo je gostujući trener Popescu da bi važnu ulogu mogli imati i navijači. Nije to rekao bez razloga. Naime, klub iz maloga Hincestija svoje prvenstvene utakmice igra pred malim brojem ljudi na tribinama, a brojka od 2.500 ljudi koliko ih se okupilo na nacionalnom stadionu u Kišinjevu za njih je bila prilično velika. Stoga je važno večeras stvoriti pravu atmosferu, u kojoj će navijači nositi Osječane do pobjede. Tako je bilo u svim europskim nastupima prošle sezone, pa smo uvjerenja da će na isti način Kohorta i svi ostali bodriti svoj klub i u ovosezonskoj premijeri na našem stadionu. Idemo svi zajedno podržati Bijelo-plave i pokazati im da će i u novim iskušenjima imati veliku potporu na putu ka ostvarenju svojih ambicija!