Naš reprezentativac na konju s hvataljkama ostvario je u Glasgowu najveći uspjeh u svojoj bogatoj sportskoj karijeri.

Osječki gimnastičar Robert Seligman (32) ostvario je najveći uspjeh u svojoj bogatoj sportskoj karijeri! Naš je sugrađanin u finalu Europskog prvenstva u škotskom Glasgowu osvojio srebrnu medalju, što mu je drugo odličje na kontinentalnim smotrama, na kojima je čak osam puta ulazio među osam najboljih vježbača na konju s hvataljkama. Seligman je srebro podijelio sa svojim dugogodišnjim rivalom i prijateljem iz slovenske reprezentacije, Sašom Bertonceljem, a obojica su zaradila ocjenu 14.866.

Drugo odličje na EP

Svoju prve mudalju na Prvenstvu Europe Robert je osvojio prije točno deset godina u švicarskoj Lausannei, kada je bio brončani. Sada je odlično tempirao formu za veliko finale, pa je bolji od njega ovom prigodom bio samo sjajni 19-godišnji Irac Rhys McClenaghan koji je s ocjenom 15.300 pokazao da je nova zvijezda europske i svjetske gimnastike na ovoj spravi. Pokazalo se da je Seligmanov optimizam uoči puta u Škotsku bio opravdan i sasvim utemeljen, a NK Osijek mu čestita na izuzetnom sportskom dostignuću! Filip Ude je u finalu, u istoj disciplini, zauzeo šesto mjesto.