Na utakmici protiv Istre 1961. s igračima i sucima na teren su izašla djeca iz Slavonskog Kobaša.

Na utakmici protiv Istre 1961 s igračima Osijeka i suparničke momčadi te sucima na teren su izašla i djeca iz ŠN Slavonac iz Slavonskog Kobaša. Riječ je o klubu koji ove godine obilježava svoju 70. obljetnicu, budući da je osnovan 1948. Seniorska im se momčad već niz sezona natječe u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi Brodsko-posavskoj gdje najčešće zauzima mjesto u sredini prvenstvene ljestvice. Za neki ambiciozniji iskorak u smislu ulaska u viši stupanj natjecanja, kako su nam rekli, još nisu stvoreni realniji, odnosno financijski preduvjeti… U ime NK Osijek, gostima iz Slavonca lopte je poklonio naš glavni klupski skaut i pomoćnik sportskog direktora Marin Skender.

Imaju pionire i juniore

U Školi nogometa je aktivno oko 35 igrača, a ima i djevojčica koje takđer dolaze na treninge. Trener u mlađim kategorijama, pionirima i juniorima, je Alen Hasečić, dok seniorsku momčad vodi Vlatko Klarić. Kobašani ističu kako im je teren jedan od boljih na tom području jer ga godinama marljivo održavaju. Središnju proslavu 70. rođendana, NK Slavonac je predvidio za mjesec rujan kada će biti organizirana i „fešta“ na njihovom sportskom objektu. Drago nam je što su se djeca iz Slavonskog Kobaša u nedjelju navečer kući vratila s vrlo lijepim dojmovima koje još prepričavaju među svojim vršnjacima i prijateljima, a želja nam je da se uskoro ponovno vidimo.