Blizanci iz Veslačkog kluba Iktus u Češkoj su osvojili brončano odličje na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Još jedan veliki uspjeh ostvarila su braća blizanci iz Veslačkog kluba Iktus, Patrik i Anton Lončarić. Sudjelovali su na Svjetskom juniorskom prvenstvu u češkim Račicama i u finalu osvojili brončano odličje. Bilo je to vrlo zahtjevno natjecanje za naš mladi dvojac bez kormilara, počevši već od kvalifikacija u kojima su napravili određene pogreške, pa su do polufinala morali težim putem, preko repasaža. No, u polufinalnoj utrci kao da su „eksplodirali“ te su ostavili sve konkurente iza sebe, odveslavši najbolje vrijeme u ovoj kategoriji u svijetu – 6:27,91.

Iznimno zanimljivo finale

Finale je bilo nadasve uzbudljivo jer su svi u njega ušli maksimalno odlučno i motivirano. Vodili su Litvanci, zatim su prednost jedno vrijeme imali Nijemci, nakon njih i Lončarići, no u finišu su ipak najbrži bili Rumunji. Osvojili su najsjajnije odličje, srebro je pripalo njemačkom dvojcu, dok su mladi Osječani bili brončani. Treba podsjetiti kako su Patrik i Anton prije godinu dana bili svjetski juniorski prvaci u Litvi, a ova medalja će im zasigurno biti dodatni poticaj da i ubuduće ostvaruju slične sportske podvige. Bravo za obojicu, NK Osijek im čestita i želi još puno vrhunskih utrka u karijeri koja im je tek na početku, pa će izazova zasigurno biti napretek!