Odigrane su četvrtfinalne utakmice hrvatskog nogometnog Kupa.

Kadeti i Pioniri u nedjelju su gostovali u Zagrebu, odnosno Čakovcu, povodom odigravanja utakmica četvrtfinala hrvatskog nogometnog Kupa. GNK Dinamo bio je domaćin bijelo-plavima u utakmici koja je pobjednika vodila među osam najboljih. Sustav natjecanja je takav da je podijeljen u dvije regije. Četiri najbolja iz svake sastaju se u daljnjem natjecanju. Kadeti su otišli u Zagreb s čvrstom nadom u prolazak dalje, što ne bi bilo iznenađenje jer su naši Kadeti više puta znali iznenaditi vršnjake iz GNK Dinamo. Utakmica je krenula loše po izabranike Tihomira Rudeža, naime već u drugoj minuti Knežević dovodi Dinamo u vodstvo. Šok na samom početku utakmice za bijelo-plave. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a onda su se dogodile dvije „žute minute“ u redovima Kadeta. Modri su prvo u 56. minuti povisili vodstvo na 2:0 pogotkom Kulenovića, a samo minutu poslije bilo je već 3:0 za Dinamo, strijelac je bio ponovno Knežević. Trebalo je desetak minuta bijelo-plavima da se priberu i nastave igrati svoju igru. Urodilo je plodom jer Osijek je smanjio rezultat utakmice na 3:1 pogotkom Filipa Lišnića u 68. minuti. Imali su bijelo-plavi još neke prilike sve do 80. minute kada je Deni Stojanac postigao pogodak za 3:2. Donijelo je to nadu u preokret, no na kraju ništa od toga. Modri su priveli utakmicu kraju i rezultat se nije mijenjao.

Puno bolju utakmicu odigrali su Pioniri u Čakovcu, doduše protiv bitno slabijeg suparnika nego što su to imali Kadeti. Domaćin bijelo-plavima bila je Archea Čakovec, a Pioniri barem za njih nisu bili darežljivi. Do poluvremena je utakmica praktički bila riješena. Već u prvoj minuti utakmice Mihael Kuprešak dovodi Osijek u vodstvo. U 17. minuti bijelo-plavi su imali 0:2, Marin Kuzminski je bio strijelac. Nakon tog drugog pogotka igralo se mirno sve do 39. minute kada Ivan Lozić dovodi Osijek u veliko vodstvo od 0:3. Domaćini su u 45. minuti preko Kirića smanjili rezultat, ali nije dugo trebalo za još jednu promjenu rezultata. Toni Vinogradac u 68. minuti potpuno riješava utakmicu svojim pogotkom za 1:4. Dvije minute kasnije Mihael Kuprešak još se jednom upisao u strijelce i postavio konačan rezultat utakmice 1:5. Osječani su tako osigurali nastup među osam najboljih u hrvatskom nogometnom Kupu. Čestitamo igračima i treneru Prieglu na ovom uspjehu!

U nastavku teksta možete pročitati sažeto o utakmicama.