Hrvatska je sjajnom vježbom na preči mladog Zagrepčanina Tina Srbića zaključila Svjetski kup u Osijeku brončanom medaljom, jedinom na ovom veličanstvenom natjecanju

Mladi hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je brončanu medalju u vježbi na preči na Žito Grand prix Challenge kupu Osijek 2016.

U svom trećem ovosezonskom finalu, 19-godišnji Tin Srbić stigao je do treće bronce na preči.

Nakon postolja u Bakuu i Ljubljani, u Osijeku je izveo najjaču vježbu karijere te s ocjenom 14.700 podijelio treće mjesto sa Švicarcem Oliverom Hegijem.

Pobijedio je Turčin Umit Samiloglu (15.225), a do srebrne medalje odvježbao je Amerikanac Paul Ruggeri III (15.050).

'Bilo je stvarno nevjerojatno, i atmosfera, i dvorana, i navijači, sve! To mi je pomoglo da zaboravim na tremu", rekao je član zagrebačkog Hrvatskog sokola.

Podsjećamo, Srbićeva bronca bila je jedina medalja za Hrvatsku na ovom Svjetskom kupu, usprkos četiri finala.

Još u subotu bez postolja su ostali Robert Seligman, Filip Ude i Tomislav Marković.