U Zaprešiću bijelo-plavi večeras od 21 sat igraju protiv Intera. LIVE txt prijenos Vam u nastavku donosi MMM.

INTER  -  OSIJEK  0:2

Sjajan je to početak sezone za bijelo-plave! Nakon Istre, Zekićevi su izabranici svladali i momčad Intera, golovima Vojnovića i Bobana u drugom poluvremenu. Sve čestitke našem prvoligašu koji je nakon punih devet godina startao s dvije uzastopne pobjede. Idealna je to uvertira za susret 3. kola HNL-a u kojem će Osijek biti domaćin Rijeci koja također ima maksimalan bodovni učinak. Pozdrav iz Zaprešića!

90' + 3 utakmica je završila, zasluženom pobjedom Osječana koji nose sva tri boda i iz Zaprešića, uz pjesmu svojih kohortaša.

90' ulazimo u sam finiš susreta u kojem je Osijek nadomak i druge uzastopne pobjede u gostima.

88' Grgić je u idealnoj prigodi za pogodak, pokušao je asistirati, ali ipak nije uspio u toj namjeri. Nesebično, međutim, možda je trebao pucati na vrata...

86' Blažević je stavio Mikulića na ozbiljniju kušnju, osječki je vratar loptu odbio u korner. Mikulić je i večeras jedan od ponajboljih aktera utakmice.

85' treća i posljednja izmjena u sastavu Osijeka. Igru napušta strijelac vodećeg pogotka Vojnović, ušao je Arsenić.

82' Begić je pokušao glavom, lopta je završila iznad grede.

77' sada izlazi Knežević, Zekić je na teren poslao Lesjaka.

76' posljednji puta mijenja Toplak. Iz igre je povukao Ottochiana, a ubacio Hanžeka.

74' prva izmjena u redovima Osijeka: umjesto vrlo dobrog Peroševića ušao je Grgić.

70' Gabrijel Boban je tako za svoj rođendan sam sebi poklonio ono najljepše - prvi pogodak u svom drugom službenom nastupu za Osijek.

68' kapetan Osječana Barišić idealno je ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac, Boban je u pravo vrijeme bio na pravom mjestu, krenuo nekoliko koraka prema Čoviću i onda mirno pogodio mrežu - 0:2.

68' 0:2 - BOBAN

65' drugi puta mijenja Toplak. Na klupu odlazi Mamut, na terenu je još jedan Makedonac Altiparmakovski.

64' sada je dobro pucao Boban, malo je nedostajalo da Osijek poveća prednost...

63' Knežević je u situaciji za udarac, no daleko je lopta otišla od Čovićevih vratiju.

59' ubacio je Boban s desne strane, Kneževiću je malo nedostajalo da bude na toj lopti koja je ipak završila izvan granice igrališta.

58' prva izmjena i to kod Intera: igru je napustio Čeliković, ušao je Danoski.

57' još jedan udarac iz daljine, ovaj puta je potegnuo Mioč, čuvar mreže Zaprešićana ponovno je na mjestu.

56' Petrović je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je krenula baš tamo gdje je bio vratar Čović koji je bez problema prihvatio loptu.

51' udarac Blaževića s dvadesetak metara zaustavio je Mikulić.

49' Osječani su poveli nakon što je Perošević idealno ubacio loptu na visinu peterca, a na drugoj vratnici našao se Vojnović i iz blizine precizno naciljao gornji lijevi kut za 0:1.

49' 0:1 - VOJNOVIĆ

48' Brlečić ne stiže na jednu dobro ubačenu loptu pred Mikulićeva vrata.

46' Perošević je zamalo "kratak" na centaršut Kneževića.

46' počinje drugo poluvrijeme u Zaprešiću, bez ijedne izmjene.

45' +1 Mlakar šalje igrače u svlačionicu.

45' posljednja je minuta prvog poluvremena.

39' opet Zaprešićani stvaraju probleme bijelo-plavima nakon ubačaja iz prekida, dobro je da to domaća momčad nije uspjela materijalizirati.

37' Ottochian je dobro ubacio s desnog boka, srećom po Osječane Mikulić je spretnije reagirao u petercu u odnosu na Čelikovića i Mamuta.

31' prošlo je pola sata igre, Zekićeva momčad od početka ima glasnu navijačku potporu s tribina.

29' u posljednjih pet minuta susreta Osijek je bio vrlo blizu vodstvu, a Peroševića su centimetri dijelili od drugog pogotka ove sezone...

28' žuti karton dobio je Petrovikj.

26' evo nove prigode za goste. Vojnović je glavom idealno vratio loptu u sredinu za Bobana, kojega je u trenutku udarca omeo Komorski i lopta je otišla u korner.

26' sjajna prigoda za bijelo-plave! Knežević je centrirao iz lijevog kuta, Perošević zahvatio loptu glavom, a Čovića je spasila vratnica!

23' nakon ubačaja iz kuta, opet je Šoljić opasno priprijetio glavom, Osječani su odahnuli kada je lopta prošla pokraj lijeve vratnice.

23' odličan udarac Brlečića iz daljine, Mikulić je krajnjim naporom loptu izbio u korner.

20' Mamutov udarac iz daljine bio je snažan, ne i dovoljno precizan.

18' Zaprešićani nastoje preko bočnih pozicija stvoriti višak na suparničkoj polovici, a gosti za sada imaju problema uglavnom u skok-igri, pa je Inter došao do nekih poluprilika.

14' sada je zaprijetio i Mamut, ponovno nakon visoke lopte ubačene pred osječka vrata, no nije to išlo u okvir vratiju.

13' opet je Šoljic pucao glavom, lopta odlazi iznad grede.

11' Šoljić je pokušao glavom, Mikulić je siguran u svojoj prvoj intervenciji večeras.

7' domaćin je agresivno započeo susret, žuto-plavi očito žele pobjedu na svom terenu, međutim, potpuno je ista želja i gostiju s Drave.

4' na drugoj strani u kazneni prostor se probio Blažević, ali je na vrijeme zaustavljen.

3' Perošević se prvi našao u šesnaestercu Intera, no nije uspio primiriti loptu na način da bi nakon toga uslijedio udarac prema Čoviću.

1' utakmica je počela.

Osječane će boditi i njihova Kohorta, a trenutno je na tribinama svega 300-injak gledatelja.

Susret će kasniti nekoliko minuta zbog prekida utakmice u Koprivnici između Slaven Belupa i Cibalije, uvjetovanog nestankom električne energije.

Glavni je sudac Mlakar iz Zagreba, a pomagat će mu sugrađanin Krmar i Rođak-Karšić iz Podravskih Sesveta.

Evo i sastava Intera: Čovic, Begić, Komorski, Filipović, Čeliković, Mazalović, Mamut, Šoljić, Brlečić, Blažević i Ottochian.

Osijek ce igrati u sastavu: Mikulić, Matas, Lukić, Barač, Barišić, Petrovikj, Mioč, Vojnović, Knežević, Boban i Perošević.

Za 15-ak minuta počinje susret izmedju Intera i Osijeka. Domacin je na startu porazen od Slaven Belupa dok Osječani i drugi puta uzastopce gostuju, ali s istim ambicijama kao i u Puli.