Bijelo-plavi od 17 sati igraju protiv Istre 1961. LIVE tekstualni prijenos pratite u nastavku.

NK OSIJEK - ISTRA 1961   1:1

90' + 3 utakmica je završena podjelom bodova, Istra je spretno i sretno osvojila bod u Gradskom vrtu, a Osječani imaju za čime žaliti jer su bili nadomak petoj uzastopnoj pobjedi koja im je izmakla u posljednjim minutama utakmice.

90' + 2 ušao je Gojković umjesto Lucija.

90' + 1 žute kartone dobili su Collins i Lucio.

90' Skupo plaćeni kiks osječkog vratara Mikulića! Stepčić je pucao sa 18 metara, činilo se da će to osječki vratar sigurno obraniti, ali mu je lopta prošla između ruku i završila u mreži za 1:1.

90' 1:1 - STEPČIĆ

89' zadnji puta mijenja i Tomić. Na klupu odlazi Paracki, na travnjaku je Roce.

83' posljednja promjena u osječkim redovima. Izlazi Knežević, a posljednje minute utakmice na travnjaku će provesti Lukić.

83' Barišić je u brzoj kontri, ušao je u šesnaesterac, a onda je Mitrevski u posljednji trenutak uspio otkloniti opasnost pred svojim vratima.

77' izmjena kod Istre, igru je napustio Bouhna, ušao je Prelčec.

76' Osijek je napokon došao do vodstva! Barišić je ubacio iz kornera, skočio je Vojnović i pucao glavom, Iveša sjajnim refleksom obranio taj udarac, ali se lopta odbila do Ejupija koji je iskosa s dva-tri metra naciljao suprotni, lijevi kut.

76' 1:0 - EJUPI

69' opet prijeti Solomon, no Mikulić je siguran na vratima.

67' Solomon je prošao Matasa, srećom pa nije uspio uposliti nekoga od svojih suigrača u sredini...

65' dvostruka zamjena kod Osječana. Na klupu su otišli Petrovikj i Perošević, a ušli su Pušić i Boban.

63' sada su dobru prigodu imali i domaći i to preko Peroševića. Osječki je napadač pucao sa 12-12 metara, međutim, nije bio dovoljno precizan.

62' još jedna velika šansa za Puljane! Solomon je izmaknuo Matasu, proigrao Bouhnu koji je bio u idealnoj situaciji za udarac, ali nije uspio svladati Mikulića.

61' prva prava prilika i to odmah stopostotna za goste! Miloš je u kontri sa svoje polovice pobjegao suparničkim igračima, Mioč ga nije uspio sustići pred vratima, uslijedio je udarac, ali je Miloš, iako sam pred Mikulićem, promašio okvir gola!

58' snažan i vrlo precizan udarac Ejupija, Iveša je, srećom po goste, bio dobro postavljen i odbio loptu u polje.

57' Knežević puca s tridesetak metara, lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

56' žuti karton dobio je stoper gostiju Žižić.

51' prvi pokušaj u nastavku, Mioč je puca po zemlji, nije bilo veće prijetnje za Ivešu.

46' počeo je drugi dio susreta između Osijeka i Istre kojega prati 3.041 gledatelj.

45' završeno je prvo poluvrijeme u Gradskom vrtu, nema golova 0:0.

39' opet je Barišić dobro centrirao, a Kneževićev pokušaj glavom nije bio precizan.

37' javnu je opomenu dobio Ristevski koji je prekršajem zaustavio Ejupija u naletu prema Iveši.

33' Barišić je lijepo ubacio s lijevog boka, Perošević pucao u naletu, lopta je ipak završila pokraj desne vratnice.

32' kako se moglo i pretpostaviti, Istra je "tvrd orah" Osječanima, vidi se da je to dobro posložena momčad.

27' prvi je žuti karton dobio Barać. Stepčić je iz slobodnog udarca pucao preko grede.

20' domaćin je, dakako, orijentiran na napad kako bi što prije ponovno zaprijetio Iveši, a obrana bijelo-plavih mora biti oprezna jer gosti imaju brzance u napadu koji mogu biti neugodni u kontri...

15' Osječani imaju veći posjed lopte, no ni gosti nisu baš sasvim orijentirani na čuvanje svojih vratiju.

10' Knežević je u solo-prodoru, pucao je iskosa s lijeve strane, Iveša se ispružio onako dugačak i primirio taj udarac.

9' sada je i Vojnović pokušao glavom, nije to bilo pretjerano opasno za gostujućeg vratara.

8' Perošević je pucao glavom, netko od Puljana je to uspio blokirati i izbaciti loptu u korner.

8' Matas je centrirao s desnog boka, Ejupi zamalo kasni da to glavom "pospremi" u mrežu.

5' Mikulić istrčava daleko od svojih vratiju i spašava ispred Bouhne...

4' na drugoj strani Ejupiju bježi lopta u šesnaestercu kada je moglo biti itekako opasno po Ivešu.

2' prvi su zaprijetili gosti i to iz prekida kada se u kazneno prostoru našao visoki Žižić čiji je udarac bio neprecizan.

Glavni sudac je Igor Pajač (Zelina), a pomažu mu Jerko Crnčić (Vrbovec) i Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)

Za Puljane igraju: Iveša, Miloš, Žižić, Mitrevski, Bertoša, Paracki, Bouhna, Lucio, Stepčić, Solomon i Collins. U pričuvi su: Ivušić, Gojković, Prelčec, Roce , Kelmendi, Gržan i Puclin.

Osijek igra u sastavu: Mikulić, Matas, Arsenić, Barać, Barišić, Petrovikj, Mioč, Perošević, Knežević, Vojnović i Ejupi. Na klupi su: Malenica, Boban, Pušić, Grgić, Lulić, Lopa i Lukić.

Pozdrav iz Gradskog vrta, počela je utakmica između Osijeka i pulske Istre 1961.