NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Na kontu je već 30 bodova!

OSVRT NA VAŽNU POBJEDU OSIJEKA U GRADSKOM VRTU

Na kontu je već 30 bodova!

06.11.2016.

Za usporedbu, Bijelo-plavi su u cijeloj prošloj sezoni osvojili 34 boda...

U nogometu je rezultat uvijek važniji od umjetničkog dojma. To bismo mogli zaključiti i nakon ogleda između Osijeka i Slaven Belupa koji je odlučio neoprezan start gostujućeg braniča Muse nad Arsenićem u kaznenom prostoru, a Perošević je s bijele  točke Osječanima donio tri važna boda.

Što se same igre tiče, domaćin je dobro ušao u susret, stvarao pritisak u prvih petnaestak minuta i dominirao, a Perošević i Barać propustili su prigode koje su mogle završiti pogotkom. Nakon toga, tempo je splasnuo, pri čemu je i raskvašeni teren otežavao protočniju i kombinatorniju igru u kojoj ni gosti nisu uspjevali napraviti ništa posebno, osim dvije polušanse preko Štigleca i Burića.

Kada je izgledalo da će se na odmor otići netaknutih mreža, Osijek je ipak izborio vodstvo, a taj jedan pogodak bio je, pokazalo se na kraju, dovoljan za drugi uzastopni domaći trijumf. 

Škorić se uspješno vratio

Zekić se možda i malo „kockao“ s izborom najbolje jedanaestorice za ovu utakmicu, ali je nakon slabog nastupa na Poljudu čvrsto odlučio da su mu nužne promjene u sastavu. Napravio ih je čak pet, a mnoge je iznenadila spoznaja da su na klupi ostali dosad standardni Vojnović, Knežević i Boban, dok se Lukić nije našao niti među pričuvama.

Škorić je nakon dugo vremena opet započeo susret i pokazalo se da njegovo mjesto u momčadi ne bi smjelo biti upitno kada je zdrav i spreman za igru. Također, prigodu je, kao i nedavno u Kupu protiv Šibenika, dobio Ukrajinac Lopa i opet je opravdao povjerenje.

To su one pozitivne stvari u osječkim redovima, uz konstataciju da je vratar Mikulić ove sezone zaista čvrsti oslonac Bijelo-plavih koji je od početka sezone imao samo jedan kiks, dok je u svim ostalim dvobojima bio među ponajboljim prvotimcima našeg prvoligaša. Tako je bilo i ovaj puta protiv Koprivničana, a posebno se iskazao sjajnom paradom kada je u završnici susreta zaustavio vrlo snažan i precizan udarac Christensena. 

Učinak je itekako dobar!

Dežurni će kritičari, dakako, u svakom nastupu, pa i u svakoj pobjedi, pronaći i zamjerke, izdvajujući ono što nije bilo dobro. Ni Zekić ne bježi od toga da je bilo slabosti i onih razdoblja igre s kojima nije zadovoljan, međutim, budimo iskreni i zaključimo da se nešto pita i protivnika. Slaven Belupo je u Gradskom vrtu pokazao da je vrlo tvrd orah s dosta kvalitetnih individualaca u svojim redovima.

Gledajući tablicu Osječani trebaju biti sasvim zadovoljni jer su iza Rijeke i Dinama, a ispred Hajduka i svih ostalih klubova u HNL-u što je veliki pomak u odnosu na proteklih nekoliko sezona. Imajmo svakako na umu da je Osijek na kraju prošloga Prvenstva imao 34 boda, a sada ih, nakon samo 15 odigranih kola, već ima 30! Sve je dakle, sasvim jasno. Učinak je itekako dobar, a to što u igri ima još dosta prostora za napredak, samo nas dodatno ohrabruje da će naša momčad, nakon stanke koja slijedi, ponoviti ona svoja najbolja izdanja iz uvodnog dijela sezone. 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti