NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Az Osijek megkapta az első jelentős erősítést

Barišić Borna visszatért!

Az Osijek megkapta az első jelentős erősítést

14.06.2016.


A megbízható bal oldali játékos aláírta a hároméves szerződést a fehér-kékekkel, a figyelemre méltó szezon után a Lokomotiva - ban

Az eszéki labdarúgó elsőligás ma megkapta az első, jelentős erősítést az új szezonra. A Városkertbe egy év után visszatért a 23 éves Barišić Borna, aki a tavalyi versenyzői évet a bajnok Dinamo – ban kezdte, de hamarosan kölcsön adták a Lokomotiva soraiba, amely kivívta az Europa Liga selejtezőjében való részvételt, amiben, természetesen Barišić hozzájárulása sem maradt ki. Amint mondta is a mai sajtókonferencián, örül, hogy visszatérhet a fehér-kékekhez:

- Igen, örülök, hogy megint itt lehetek. Gyakorlatilag nincs semmi ismeretlen, nagyon jól ismerem a legtöbb játékost, és halom, hogy a csapat jelentős erősítést kap a múlt szezonhoz képest. Hiszem, ez egy szép mese lesz, minden arra utal és ezért örülök, hogy a karrierem a saját klubomban folytatom, mondta Borna.

A kérdésre mi volt az első gondolata, az Osijek FC sport igazgatója, Petrović Alen hívására, Barišić habozás nélkül válaszolt:

- El kell mondjam rögtön elfogadtam a hívást, sok gondolkodás nélkül. Örülök, hogy az Osijek engem jelzett meg, mint erősítést, a terveimbe is beleillik ez mese a jobb és törekvöbb Osijek – ról. Őszíntén, nem kételkedtem a maradás a Lokomotiva – ban és a az Osijek – be való visszatérés között. Úgy gondolom jól döntöttem.

Ésszrevette Borna, hogy jó dolgok történek a Városkertben, hogy sok minden más milyen , mint előbb volt...

- Érződik az új, pozitív légkör, minden magasabb szintre van emelve, látom és halom, hogy minden jól rendezett. Ez nem csak egy szinttel több, az időhöz viszonyítva, amikor az Osijek mezét hordtam, hanem minden együtt sokkal jobb, mint valamikor, leszögezte Barišić.

Az eszékiek sport igazgatója Petrović Alen szintén elégedett ilyen helyzet eredménnyel:

- Mondtam, hogy nagy média bekapcsolodás nélkül dolgozunk, úgy, inkább halkan, de ez a mai szerződés megerősíti, hogy teljesen konkrétan gondolkodunk az új játékosok hozásában. Gondolom az egész dologban fontos, hogy visszahozzuk a mi játékosainkat, akik itt növekedtek és az Osijek – ben erősödtek, mert mégis másként, mondanám érzékenyebben, érzik a saját klubukban a játszást, azokhoz képest akik más oldalról jönnek. Megerősíthetem, hogy lezsnek még erősítések, mivel néhány interjú a végső szakaszában van, néhány pedig fokozodik , leszögezte Petrović.

HT Prva liga

1.Dinamo10+1224
2.Osijek10+1120
3.Lokomotiva10+1119
4.Rijeka11+517
5.Gorica10+116
6.Slaven Belupo10-112
7.Hajduk10-311
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196110-98
10.Rudeš10-162

A következő mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. forduló

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. forduló

Rudeš - Osijek :

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek