Udruga gluhoslijepih osoba grada Osijeka i Osječko-baranjske županije nestranačka je i neprofitna organizacija, osnovana 6. 12. 2006. godine u Osijeku. Osnovni je cilj udruge osobe s gluhosljepoćom aktivno i potpuno uključiti u društvenu zajednicu.

Udruga djeluje u suradnji s Hrvatskim savezom gluhoslijepih osoba Dodir na područjima: socijalne skrbi (pružanje podrške korisnicima u ostvarivanju osnovnih egzistencijalnih potreba i podizanju kvalitete života, sprečavanju socijalne isključenosti i deprivacije, pružanje psihosocijalne pomoći osobama s gluhosljepoćom i članovima njihovih obitelji), odgoja i obrazovanja (provođenje specifičnih edukacijsko-rehabilitacijskih radionica za djecu, mlade i odrasle osobe s gluhosljepoćom), kulture (razvoj i njegovanje kulture osoba s gluhosljepoćom kroz poticanje razvoja kreativnih potencijala osoba s gluhosljepoćom), sporta i rekreacije (organizacija slobodnog vremena i rekreativnih aktivnosti) i zdravstva (promicanje prava pacijenata s gluhosljepoćom na komunikacijsku pristupačnost, osiguravanje prava na pomagala).

PODACI O UDRUZI

Adresa: Trg Ante Starčevića BB, Osijek