Udruga malih dijabetičara MaDi Osijek pruža podršku i pomoć djeci i mladima koji imaju dijabetes tipa 1 te njihovim obiteljima. Udruga provodi edukacije po školama i vrtićima. Nastoji senzibilizirati širu javnost te upoznati s problemima i predrasudama koje su prisutne. Plava boja zaštitni je znak dijabetesa te simbolizira svakodnevnu borbu s kojom se naši mali članovi susreću.

Dijabetes tipa 1 nije nastao od prehrane, niti od slatkiša kao što mnogi misle. Dijabetes tipa 1 i tipa 2 se u mnogočemu razlikuju. Dijabetes tipa 1 je autoimuna bolest, a naša djeca su doživotno ovisna o inzulinu. Računamo ugljikohidrate ne bismo li znali koliko jedinica inzulina trebamo dati. U Hrvatskoj od dijabetesa tipa 1 boluje oko 15 000 osoba. Možda će naš put biti teži ali bitno je doći do cilja!

PODACI O UDRUZI

Adresa: Kaptolska 5, Osijek