Erik Janža3230Bruno Bogojević
82'
Treneri
Zoran ZekićTomislav Ivković

Bijelo-plavi u Gradskom vrtu od 20 sati igraju protiv NK Slaven Belupo. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - SLAVEN BELUPO 1:1

90' + 5 susret je završen podjelom bodova, Osijek je prvi puta ove sezone remizirao u Gradskom vrtu.

90' + 4 Pilj je dobio žuti karton.

90' + 2 Henty pokušava glavom, nema ozbiljnije prijetnje Markoviću.

89' indirekt pred vratima Koprivničana, lopta je na pet metara od gol-linije na kojoj su svi igrači Slaven Belupa. No, Henty ne uspjeva probiti taj blok...

87' Gosti su izjednačili. Na ubačaj iz desnog kuta najbolje je reagirao Gordana i glavom poslao loptu pod gredu od koje se odbila iza gol-linije za 1:1.

87' 1:1 - GORDANA

82' Bogojević je u igri, Karamarko ide na klupu.

81' Škorić puca glavom nakon ubačaja iz kuta, lopta ide iznad grede.

77' Hajradinović puca sa 18 metara, preslabo da bi matirao vratara Koprivničana.

76' Jelić je zamijenio Šarliju.

72' Kakav pogodak Bočkaja iz slobodnog udarca sa 18 metara!! Naciljao je preko "živog zida" sam gornji lijevi kut, neobranjivo za bilo kojeg vratara, pa tako i Markovića - 1:0.

72' 1:0 - BOČKAJ

70' javna opomena za Vidovića.

68' Bačelić-Grgić je ubacio loptu s lijeve strane u peterac, a Škorić ispred Mendyja otklanja opasnost.

67' požutio je Karamarko.

66' Hajradinović je udarac blokiran, Markoviću je to pomoglo pri intervenciji.

61' u igri je Boban umjesto Lope.

60' velika prigoda za Osijek! Henty idealno asistira utrčalom Grgiću na desnom krilu, ovaj izbija ispred Markovića, međutim, loptu šalje tek nekoliko centimetara pokraj desne vratnice. Bila je to idealna situacija za vodstvo domaćina.

56' prva zamjena kod Slaven Belupa. Na terenu više nema omalenog Bongonguija, ušao je Bačelić-Grgić.

54' Grgić opet prolazi pod desnom krilu, odlično odigrava povratnu loptu za Hentyja čiji je udarac blokirao borbeni Vidović.

48' Grgić je ubacio s desne strane, Henty čekao loptu u šesnastercu, ali je nije uspio dobro "uhvatiti" desnom nogom, pa nije bilo prave prigode.

46' počinje drugi dio susreta u Gradskom vrtu, uz jednu izmjenu kod Osječana. Ušao je Pilj umjesto Lončara. Na tribinama je 2459 gledatelja.

45' + 1 završeno je prvo poluvrijeme u kojemu je Osijek imao jednu pravu prigodu, a Koprivničani dvije. No, rezultat je i dalje 0:0.

36' velika šansa za goste! Centaršut je bio s lijeve strane, Bongongui je ostao sam pred vratima Malenica, pucao je glavom, a osječki čuvar mreže sjajnom intervencijom spriječio pogodak!

29' Hajradinović pokušava iz daljine, nije bilo loše, no ni dovoljno precizno.

28' Marić je pucao glavom nakon ubačaja Bočkaja, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

23' sredina je prvog dijela, ovo je razdoblje utakmice bez prigoda i nekih posebnih uzbuđenja na terenu.

15' Slaven Belupo je u odličnoj prigodi. Šarlija je proigrao Bongonguija koji ulazi u kazneni prostor i puca, no Malenica se iskazao u ovoj situaciji.

10' sada je prestrogo požutio Bočkaj.

9' Lopa je izgubio loptu na centru, potom je Lončar bio prisiljen napraviti prekršaj za žuti karton.

6' stopostotna prigoda za Osijek! Bočkaj je idealno asistirao Mariću koji je utrčao u šesnaesterac i sa lijeve strane neometan uputio udarac s desetak metara kojega je Marković ipak nogom uspio obraniti i odbiti loptu u korner!

1' počela je utakmica, Osječani su u svojim prugastim bijelo-plavim dresovima, a gosti u tamno plavoj opremi koja "vuče" i na crnu boju.

Glavni sudac je F. Jović (Zagreb), a njegovi su pomoćnici: B. Zobenica (Velika Gorica) i Marko Stolnik (Hrašćica).

Slaven Belupo će nastupiti u sastavu: Marković, Međimorec, Musa, Karamarko, Goda, Vidović, Gordana, Puclin, Bongongui, Šarlija i Mendy. Na klupi su: Filipović, Aparicio, Jelić, Bačelić-Grgić, Dolček, Lima i Bogojević.

Za Bijelo-plave će večeras nastupiti: Malenica, Lončar, Guti, Škorić, Grgić, Bočkaj, Mudražija, Hajradinović, Lopa, Marić i Henty. Pričuve su: Santini, Mioč, Radeljić, Boban, Šorša, Pilj i Janža.

Pozdrav iz Gradskog vrta! U iščekivanju smo prvenstvenog dvoboja između osječkog i koprivničkog prvoligaša.

Šteta što prekrasan pogodak Bočkaja iz „slobodnjaka“ ipak nije bio dovoljan za nova tri boda...

Dojam - Teško je i protiv puno slabije momčadi od koprivničke računati na nešto više ako ti cijelo prvo poluvrijeme naprosto „propadne“ jer ništa ne napraviš. Teško je reći što je kočilo Bijelo-plave u tom razdoblju utakmice, a kasnije, kada su krenuli puno trkački žustrije i agresivnije, ne možeš biti siguran da ti se neće potkrasti poneka pogreška iz koje možeš biti kažnjen. Nije Osijek krenuo odmah pritiskati, bio je jalov, pa je obrana Slaven Belupa tek u drugih 45 minuta stavljena na iskušenja. Treba upaliti motore od samoga početka, bez pretjeranog respekta i „pardona“. Drugo poluvrijeme smo ipak gledali boljeg domaćina, no u globalu to nikako nije bila partija koju ćemo duže pamtiti.

Potez – način na koji Petar Bočnjak izvodi slobodne udarce sada već postaje epopeja! Dobro je rekao trener Koprivničana Ivković – kada je prekid u toj zoni, u idealnoj situaciji za našeg ubojitog ljevaka, praktički si već primio gol. Opet je Pero majstorski prebacio „živi zid“, ovaj puta sa 18 metara i dobro da je Zekić prethodno vikao s klupe Hajradinoviću da mu slučajno ne „preotme“  loptu, iako Bočkaj obično zabija s nešto veće udaljenosti od ove... Osijek u njemu ima igrača kojega je uvijek dobro imati na terenu jer je u takvim situacijama daleko najubojiti od svih u HNL-u!

Momčad – ne govori se uzalud da momčad prvenstveno mora biti kompaktna da bi pobjeđivala. Osječani to ovaj puta nisu bili. Bez odlučnosti, pa i rizika u nekim situacijama, teško je profitirati i nadmudriti protivnika. Ako je Osijek protiv Hajduka, Rudeša i Istre, pa i Rangersa u Europi, imao jasno izražen stav nametnuti se gostima, onda to očekujemo i protiv Slaven Belupa koji je solidna momčad, ali ne i goropadna da se protiv nje ne krene punim gasom. Šteta što prekrasan pogodak Bočkaja nije valoriziran pobjedom.

Atmosfera – izgubljena su dva, doduše, planirana boda, ali ne može se govoriti o nekakvom većem kiksu. Ni Dinamo nije pobijedio Rudeša u Maksimiru, Hajduk je remizirao na Poljudu s Lokomotivom i doživio debakl protiv Gorice, nema ni Rijeka maksimalan domaći učinak... Prema tomu, nema mjesta nekom većem razočaranju u tom, bodovnom smislu. Naravno da smo se nadali i četvrtoj pobjedi u Gradskom vrtu, ali ne ide baš uvijek sve po planu i željama. No, protiv Lokomotive treba jače „zapeti“ da bi i dojam i učinak na kraju bio bolji.

Video sažetak utakmice NK Osijek - NK Slaven Belupo, 5. kolo HT Prva liga 18/19, Stadion Gradski vrt