Treneri
Zoran Zekić

Bijelo-plavi danas igraju u Zaprešiću! Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

INTER - OSIJEK 0:3

90' + 3 utakmica je završena potpuno zasluženom, uvjerljivom pobjedom Bijelo-plavih! Osječani idu zahvaliti svojim navijačima koji su ih bodrili i u Zaprešiću. Srdačan pozdrav!

90' + 2 još jednom pokušava Lopa iz daljine, nije bilo loše, ali ni dovoljno precizno.

90' pucao je Lopa, zamalo je to bio i četvrti pogodak...

88' potvrda uvjerljive pobjede Osijeka! Pušić je idealno asistirao Bobanu u "dubinu", a povratnik u osječke redove je mirno prihvatio loptu, ušao slijeva u kazneni prostor i onda vrlo precizno pogodio desni kut za 0:3.

88' 0:3 - BOBAN

87' posljednja zamjena kod Osječana. Ušao je Boban koji će odigrati nekoliko završnih minuta umjesto Ćavara.

83' izlazi Hajradinović, a ulazi Lopa.

79' Igru je napustio Muhar, na terenu je Zulim.

79' Pilj je sjajno asistirao utrčalom Hentyju koji je sam ispred Matkovića, ali taj "zicer" nije pretvorio u novi pogodak.

74' promjena i kod Intera. Izazi Ajayi, ušao je Ćulum.

73' ulazi Pilj umjesto strijelca Bočkaja.

71' Bočkaj je opet došao na svoje! Pucao je sa iz "slobodnjaka" sa 16,5 metara, gađajući ovaj puta ispod "živog zida". Loptu je poslao u desni donji kut pokraj ispruženog Matkovića.

71' 0:2 - BOČKAJ

70' Inter je ostao s igrače manje. Henty je vješto prevario Dalića koji ga je srušio ispred šesnaesterca i zaradio drugi žuti karton.

67' konačno je Osijek poveo! Uporni i borbeni Janža klizećim startom je uzeo loptu neopreznom Vukčeviću i onda sjajno ubacio u peterac gdje je u padu bio Marić u pratnji suparničkog igrača koji ga nije uspio spriječiti u realizaciji.

67' 0:1 - MARIĆ

65' igru napušta Burzanović, ušao je Luštica.

63' velika prigoda za Marića! Natrčao je glavom na ubačaj Bočkaja iz kuta i promašio vrata.

56' vrlo neugodan udarac Bočkaja iz daljine, bilo je to jako blizu lijevoj vratnici, centimetri su odlučivali da lopta ne završi u mreži!

50' Andrić je nakon Bočkajeva ubačaja iz kuta dosta nespretno zahvatio loptu glavom i stavio na kušnju sigurnog Matkovića.

46' počinje drugi dio susreta, Inter i Osijek su u istim sastavima kao na početku utakmice.

45' završilo je prvo poluvrijeme bez golova 0:0 uz dvije odlične prigode Bijelo-plavih.

45' snažan udarac Vukčević s desne strane nije išao u okvir vratiju.

43' pokušaj Janže, no nema ni iz ovog napada promjene rezultata.

41' velika prigoda za Osijek! Bočkaj je ubacio dobru loptu za Grgića iza obrane domaćih, uslijedio je udarac u okvir vratiju, a Matković se iskazao odličnom obranom. Odmah nakon toga je pucao i Hajradinović, ali je poslao loptu pokraj lijeve vratnice.

41' sada je požutio Dalić.

36' Burzanović je dobro centrirao s lijeve strane, Andrić je zamalo zakasnio glavom na taj ubačaj.

33' žuti karton dobio je Tomelin.

26' javna opomena za I. Čelikovića.

24' kakva šansa za Osijek! Marić je sjajno proigrao Pušića koji utrčava po sredini i dolazi u idealnu situaciju za udarac, a Matkovića je spasila desna vratnica!

20' Ćavar puca iz daljine, nije bio precizan.

18' lijepa akcija Haradinovića, Hentyja, Marića i Bočkaja koji je pucao, ali je uklizao J. Čeliković i možda i spasio pogodak...

8' Andrić je ostavio loptu petom za Vukčevića koji snažno puca, no lopta je "fijuknula" iznad grede.

6' odmah žuti karton za Bočkaja nakon što su on i Postonjski vrlo žustro krenuli na loptu daleko od osječkog šesnaesterca.

3' Grgić je u solo prodoru kojega je završio nepreciznim udarcem lijevom nogom.

1' susret je upravo počeo.

Sudačku trojku predvodi M. Zebec (Varaždini), a pomoćnici su mu B. Križarić (Čakovec) i R. Kezele (Rijeka).

Inter će utakmicu započeti u sastavu: Matković,  Bosec, Dalić, J. Čeliković, I. Čeliković, Postonjski, Muhar, Vukčević, Burzanović, Ajayi i Andrić. Pričuve su: Kelava, Luštica, Solomon, Zulim, Ćulum, Prenga i Vuk.

Za Osječane će igrati: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Ćavar, Bočkaj, Hajradinović, Henty i Marić. Na klupi su: Santini, Lončar, Boban, Lopa, Šorša, Pilj i Pervan.

Nisu kompletni ni Inter ni Osijek, a vidjet ćemo tko će se bolje snaći na posve novom i odličnom travnjaku koji je napravljen u okviru projekta HNS-a.

Srdačan pozdrav iz Zaprešića! Uskoro će početi susret u kojem će Bijelo-plavi nastojati ostvariti prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Osječani su već u prvom dijelu trebali imati vodstvo, no u nastavku su u tri navrata pogodili mrežu uz još puno prigoda.

Dojam – Kvaliteta je u svakom slučaju došla do izražaja ili je još bolje zaključiti – razlika u kvaliteti. Osijek je neupitno bolja momčad od Intera, a već je u prvom poluvremenu trebao imati barem minimalnu prednost s obzirom na pogođenu vratnicu Pušića i još jednu veliku šansu koju je imao Grgić. Domaćin je samo u početku ozbiljnije priprijetio preko Vukčevića i to je bilo sve, bez pravog pokušaja i udarca u okvir vratiju. Osječanima se otvorilo u nastavku, nismo predugo čekali na vodeći pogodak, da bi isključenje Dalića neposredno uoči drugog pogotka potpuno odredilo daljnji tijek susreta. Gosti su mogli postići i više od tri gola jer su stalno dolazili u opasne situacije, a Interovci su jedva čekali kraj utakmice.

Potez – Opet se Petar Bočkaj pobrinuo da bude u jednoj od glavnih uloga. Prva dva slobodna udarca u Zaprešiću nije izveo dovoljno koncentrirano, a onda je u 71. minuti opet uspio pogoditi mrežu iz prekida. Loptu je namjestio na samome rubu kaznenog prostora, puno je igrača bilo ispred njega u „živom zidu“ jer znaju i u Interu kakav je Pero majstor u takvim situacijama. No, ni to nije pomoglo vrataru Matkoviću. Gađao je Bočkaj ovaj puta prizemno, poslao loptu ispod Andrićevih nogu u lijevi kut i pokazao da je njegov repertoar vrlo raznovrstan. Može i preko „zida“, može i pokraj njega, može i ovako, kako sam kaže „podmornicom“, može iz punoga šuta ili lagano plasirajući… kako god, on učestalo pogađa!

Izdvojeno – Koliko je važno biti borben i uporan te maksimalno koncentriran najbolje smo vidjeli u 67. minuti susreta. Domaći veznjak Vukčević je imao loptu u svojim nogama blizu korner zastavice uz lijevu aut-liniju, ali je bio prilično neodlučan. Osjetio je to i na pravi način reagirao Erik Janža, u punom trku krenuo prema njemu, zatim uklizao i bez prekršaja odnio loptu. Odmah se u sekundi pridigao i krenuo bez pratnje u šesnaesterac. I tada je zadržao maksimalnu koncentraciju, vrlo točno proigravši Marića u petercu, a osječkog napadača stoper Dalić nije uspio spriječiti da goste dovede u zasluženo vodstvo. Barem pola toga pogotka uistinu se mora pripisati našem Slovencu.

Video sažetak utakmice NK Inter Zaprešić - NK Osijek, 9. kolo HT Prva liga 18/19, ŠRC Zaprešić