9377Timo Stavitski
Treneri
Zoran VulićZoran Zekić

HAJDUK - OSIJEK 0:2

90' + 5 Osijek zasluženo slavi nakon deset godina na Poljudu! Bravo za naše nogometaše i stručni stožer! Srdačan pozdrav iz Splita!

90' + 1 Boban sada dobro proigrava Marića koji je loše zahvatio loptu i ona odlazi pokraj lijeve vratnice.

90' Marić asistira Štrkalju, dobra je to prigoda, među mladi napadač Osijeka nije dobro pucao.

89' javna opomena za Barryja.

85' izlazi Hajradinović, završnicu će odraditi Štrkalj.

81' požutio je Janža.

79' mijenja i Vulić. Na klupu odlazi Gyurcso, u igri je Tudor.

78' igru napušta Ćavar, ušao je Lončar.

77' javna opomena za Gutija.

77' Janža spašava ispred Jaira.

71' izmjena kod Osijeka. Zapaženi Kamenar napušta igru, ušao je Pilj.

60' Osječani postižu još jedan pogodak!! Izigrana je obrana domaćih. Pušić je odlično prebacio loptu na lijevu stranu prema Bobanu koji je ušao u kazneni prostor i onda ubacio loptu u peterac gdje je bio Marić i iz blizine zatresao mrežu!

60' GOOOOOL 0:2 - MARIĆ

58' poništen je gol Saida zbog zaleđa.

57' Grgić je dobio žuti karton.

56' vrlo dobra prigoda Splićana. Lopta je došla do Caktaša na lijevoj strani šesnaesterca, a Malenica je "skratio" kut i spriječio pogodak!

55' Guti izbacuje loptu u kritičnoj situaciji ispred Saida.

51' puca Said, lopta odlazi iznad grede, ali u korner.

49' kombiniraju Hajradinović i Grgić, ipak nema opasnosti po domaćina.

46' počinje drugo poluvrijeme - dvostruka je zamjena kod Hajduka: umjesto Ivanovskog ušao je Said, dok će Palaversu zamijeniti Jradi.

45' + 1 završeno je prvo poluvrijeme uz zvižduk navijača Hajduka svojoj momčadi. Osijek zasluženo ima vodstvo na Poljudu. Na tribinama je 8.545 gledatelja.

36' Osijek vodi na Poljudu! Hajradinović je u kontri sjajno odigrao dubinsku okomitu loptu za Bobana koji je pobjegao Vučuru, potom je zaobišao istrčalog Posavca i onda iz dosta teške situacije ulaskom u šesnaesterac precizno gađao i lopta se od grede odbila u mrežu!

36' GOOOOOOL 0:1 - BOBAN

33' Marić je sam krenuo prema Posavcu, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu signalizirajući da je prethodno Kamenaru lopta pobjegla izvan aut-linije...

30' Kamenar ubacuje s desne strane, Hajradinović je "na lopti", međutim, nema posla za domaćeg vratara.

26' opet prijeti Caktaš, Osječani su to u posljednji trenutak blokirali.

25' Boban puca s 30-ak metara, Posavec uz malo poteškoća brani.

24' Caktaš je u prodoru, uklizao je Škorić i možda spasio Malenicu većih muka.

21' Marić je primio loptu u kaznenom prostoru, ali ta izgledna situacija nije bolje iskorištena...

16' prvi pokušaj domaćina, Gyurcso je pucao iz daljine, lopta odlazi daleko od vratiju.

14' prva prava prigoda za Osijek. Janža je proigrao Marića koji je u šesnaestercu odlično asistirao utrčalom Kamenaru. No, taj je udarac osječkog veznjaka ipak bio neprecizan.

10' Janža se ozlijedio i nakratko napustio teren, ali se vratio u igru.

1' počeo je derbi u Splitu. Sretno Bijelo-plavi!

Na Poljudu je i skupina od sedamdesetak pripadnika "Kohorte".

Sudac je I. Bebek (Rijeka), a pomagat će mu: J. Crnčić (Vrbovec) i Zobenica (Velika Gorica) te dvojica dodatnih sudaca: D. Mlakar (Zagreb) i Matoc (Zaprešić).

Za Hajduk II će večeras igrati: Posavec, Lopez, Vučur, Juranović, Filip, Barry, Palaversa, Caktaš, Jairo, Gyurcso i Ivanovski. Na klupi su: Blažević, Mikulić, Nejašmić, Said, Fomitschow, Tudor i Jradi.

Nećemo ponavljati koga nema u momčadi, nego odmah ispisati početnu jedanaestoricu Bijelo-plavih: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Ćavar, Kamenar, Hajradinović, Boban i Marić. Pričuve su: Santini, Lončar, Štrkalj, M'Pinda, Pilj, Pervan i Stavitski.

Zadovoljstvo nam je pozdraviti vas s Poljuda, u iščekivanju derbija 10. kola HT Prve lige!

Znali su Osječani što žele u derbiju te su utakmicu od početka usmjerili u željenom pravcu.

Dojam – Osijek je još jednom jako dobro znao što želi i na koji način doći do punog plijena u derbiju. Odlično je Zekić sa svojim suradnicima postavio taktiku, a momčad je to na isti način sprovela u djelo na terenu. S jedne strane limitirali su svoga domaćina na rijetke prigode, a s druge opasno prijetili brzim izlascima na suparnički dio terena i kontrama iz koje su pali i golovi. Bijelo-plavi su od početka usmjerili utakmicu u željenom pravcu, bez ikakvog kompleksa i suvišnog respekta prema domaćinu kojega su došli pobijediti na njegovom terenu. Obrambeni je blok bio čvrst i tek su rijetke lopte bile opasnije za Malenicu, u sredini su se pronalazila prava rješenja, a u napadu se nije puno kompliciralo, pa je i egzekucija bila neizbježna.

Potez – Podjednaku zaslugu za najljepši potez, odnosno akciju utakmice, imaju i njezin pokretač i realizator. Bilo je to u 36. minuti. Hajradinović se izborio za loptu na tridesetak metara od svojih vratiju i onda sjajno poslao „okomicu“ na polovicu domaćina prepoznavši da će Boban krenuti u punome sprintu. Vučur ga nije uspio omesti u tom prodoru, a kada mu je i Posavec krenuo ususret, napustivši svoj šesnaesterac, Boban ga se lijepo oslobodio i onda vrlo snažno i precizno, iskosa s desne strane, ušavši u kazneni prostor naciljao za vodstvo Bijelo-plavih. Lopta se od grede odbila u mrežu, a strijelac je odmah potrčao proslaviti gol s osječkim navijačima.

Izvanserijski - Da bi ovakve utakmice rješavao u svoju korist, moraš odigrati neke izvanserijske poteze. Prvi smo gol opisali i zaista je primjer fantastične reakcije iz oduzete lopte, kako najjednostavnije nadmudriti suparnika uz besprijekornu asistenciju i isto takvu reakciju strijelca kada je došao u mat-poziciju. Odlično je i Pušić prepoznao situaciju i iz središnjeg kruga terena proigrao Bobana koji na lijevom krilu nije požurio u zaleđe nego je sačekao pravi trenutak, pobjegao Juranoviću i potom omogućio Mariću da se pokraj Lopeza pobrine za realizaciju i potvrdu zaslužene pobjede.

Video sažetak utakmice HNK Hajduk - NK Osijek, 10. kolo HT Prva liga 18/19, Stadion Poljud