Josip Špoljarić
1419Mario Pavelic
Treneri
Zoran ZekićIgor Bišćan

Tekstualni prijenos derbi utakmice protiv HNK Rijeka. Utakmica počinje u 15 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - RIJEKA 1:2

90' + 5 utakmica je završila pobjedom Riječana.

90+ 5 S. Lončar ne pogađa u kontri prazna vrata nakon što je i Malenica otišao u gostujući šesnaesterac...

90+ 4 žuti karton dobio je Mamić.

90' + 4 izlazi dvostruki strijelac Čolak, u igri je Escoval.

90' + 2 ulazi Grahovac umjesto kapetana Gorgona.

88' stopostotna prilika za Marića! glavom je iz blizine već svladao istrčalog Slugu, ali je S. Lončar ispred gol-linije spasio siguran pogodak!

82' Hajradinović je pucao s 19 metara, nije to bilo precizno.

81' pucao je Boban, lopta od bloka završava u korneru.

80' prva izmjena u riječkom sastavu. Na klupu odlazi Heber, ušao je Acosty.

78' dvije prilike u istoj minuti za Riječane.  Prvo je udarac Kvržića obranio Malenica, a potom je Gorgon slabo pucao glavom, pa osječki vratar nije imao tešku zadaću.

76' posljednja izmjena kod Osječana. Izašao je Ćavar, u igri je Špoljarić.

71' žuti karton dobio je Ćavar.

70' Kamenar je u vrlo izglednoj situaciji za udarac, ali je promašio loptu na desetak metara od Sluginih vratiju!

68' Čolak je ponovno u prigodi, pokušao je glavom, ali nije to bilo preopasno za Malenicu.

67' Bočkajj centrira, Šorša puca glavom, ali Mamić loptu izbacuje dva metra ispred gol-linije.

61' sada su gosti bili neoprezni pred svojim vratima, ali je Marić otišao previše u lijevu stranu da bi sasvim iskosa  uspio pogoditi mrežu...

55' druga izmjena kod Osijeka. Na klupu odlazi Mudražija, ušao je Bočkaj.

54' Rijeka je preokrenula rezultat u svoju korist. Opet su gosti ubacili loptu iz kornera pred osječka vrata, okliznuo se Ćavar, što je iskoristio ubojiti Čolak i sa šest metara pogodio lijevi kut ponovno nemoćnog Malenice za 1:2.

54' 1:2 - ČOLAK

53' Kvržić je pokušao glavom, lopta odlazi u korner.

52' Mamić je pucao, Tomelin je spasio u bloku, baš kao i nekoliko sekundi kasnije kada je pucao Pavičić.

48' Malenica još jednom spašava Bijelo-plave. Opet je Čolak uspio pobjeći Temelinu, ušao je s desne strane u šesnaesterac, ali mu je osječki "portir" skratio kut i spriječio najgore.

46' počeo je drugi dio susreta uz jednu promjenu u sastavbu Osijeka. U svlačionici je ostao Pušić, u igri je Kamenar. Na tribini je 2.134 gledatelja.

45' završeno je prvo poluvrijeme, šteta što su Osječani, baš kao i prošle nedjelje u Kranjčevićevoj, primili pogodak u posljednjim minutama.

43' Rijeka je došla do izjednačenja. S. Lončar je izveo udarac iz kuta, Čolak je izmaknuo Tomelinu u kaznenom prostoru i glavom neobranjivo poslao loptu u lijevi kut za 1:1.

43' 1:1 - ČOLAK

40' Hajradinović je pokušao iz "slobodnjaka", nije bilo problema za Slugu.

36' gosti su vrlo opasni u polukontrama i  kontrama.

31' žuti karton dobio je Pušić.

30' Kvržić centrira iz prekida igre, opet skače Heber i srećom ne pogađa okvir vratiju.

26' na drugoj strani prijete i Osječani i to preko Mudražije čiji je udarac sa 18 metara Sluga uspio zaustaviti.

25' nakon ubačaja iz prekida glavom je pucao Heber, lopta odlazi pravo u ruke osječkog vratara.

22' još jedna velika prigoda za goste. Heber je pucao unutar šesnaesterca, Malenica je obranio i kratko odbio loptu do Čolaka. Napadač Rijeke je na samo par metara od gol-linije, ali je Malenica vrlo hrabrom reakcijom još jednom spasio svoju momčad!

21' sada su Riječani imali "zicer" preko Čolaka! Lopta mu je bila na nozi u idealnoj poziciji za udarac, a Malenica se ispružio i sjajnom intervencijom sačuvao mrežu!

19' još jedna opasna kontra Rijeke četiri na dva, ali je Kvržić prebrzo pokušao proigrati nekoga od utrčavajućih suigrača i prigoda odlazi u nepovrat.

18' Raspopović ubacuje s desnog krila, dobra je to bila situacija za Kvržića koji sa 11-12 metara puca iznad grede.

8' Osijek je rano došao u vodstvo! Katastrofalno je pogriješio Mamić koji je imao loptu u nogoma i onda je krajnje neoprezno dodao Šorši koji je bio u punom trku. Kada mu je Sluga krenuo u susret, Šorša je majstorski prevario suparničkog vratara i poslao loptu u desni kut za 1:0.

8' GOOOOOOL 1:0 - ŠORŠA

1' odmah su gosti zaprijetili preko Hebera i Gorgona, ovaj potonji se našao u petercu, ali iskosa s lijeve strane i Malenica je već u prvom kontaktu s loptom dobro reagirao.

Utakmica je počela, sretno Bijelo-plavi! Sudac je Zebec (Varaždin), a njegovi pomoćnici B. Križarić (Čakovec) i J. Crnčić (Vrbovec). Imamo i dvojicu dodatnih pomoćnika, to su I. Križarić (Čakovec) i D. Mlakar (Zagreb).

Evo i sastava Rijeke: Sluga, Punčec, Župarić, Raspopović, Mamić, Pavičić, S. Lončar, Gorgon, Kvržić, Čolak i Heber. Pričuve su: Pandur, Čanađija, Acosty, Grahovac, Pavelic, Puljić i Escoval.

Za Osijek će igrati: Malenica, Šorša, Škorić, Tomelin, D. Lončar, Pušić, Ćavar, Mudražija, Hajradinović, Boban i Marić. Na klupi su: Santini, Kamenar, Bočkaj, Špoljarić, Grgić, Pilj i Šutalo.

U osječkim redovima, osim kažnjenog Janže, nema ni bolesnog Hentija, dok se Mudražija uspio oporaviti i zauzima svoje mjesto u momčadi. Kod Riječana nema "požutjelog" Zute.

Hladno je danas u gradu na Dravi, trenutna temperatura iznosi -1 Celzijev stupanj. Iščekujemo početak derbija između Osijeka i Rijeke.

Bijelo-plavima ništa nije uspjevalo, dok su Riječani bili vrlo raspoloženi. Već je u srijedu prigoda za popravni.

Dojam – bio je apsolutno na strani Rijeke koja je u Gradskom vrtu odigrala odličnu utakmicu. S druge strane, Osijek je bio u svom najslabijem izdanju ove sezone. Kada u momčadi bude toliko indisponiranih pojedinaca, teško je ostati neporažen, posebice s tako razigranim suparnikom. Tek su dvojica, trojica naših igrača ovaj puta bila na svojoj prepoznatljivoj razini, konkretno vratar Marko Malenica i kapetan Mile Škorić. Prvi je puno toga obranio, ali ipak nije uspio spasiti Bijelo-plave od poraza, a drugi je ostao previše usamljen u pokušajima da ubrziga Osječanima malo više agresije i odlučnosti u igri.

Propusti - I kada se igra lošije, kada dosta toga „škripi“ na terenu, opet se stvaraju prigode da bi se barem došlo do neriješenog rezultata. A on bi u subotnjim okolnostima puno značio našim nogometašima. Istina je da su nam Riječani poklonili vodeći pogodak, ali isto tako ostaje činjenica da je Osijek, unatoč  tomu što je nadigran, imao svoje šanse da izbjegne posrtanje. Situacije u kojima su se našli Kamenar u 70. minuti i Marić u samome finišu bile su i više nego obećavajuće. No, nije došlo do izjednačenja, pa su bodovi otputovali na Kvarner.

Zadaća – Osijek naprosto mora biti bolji u srijedu protiv Hajduka! I to puno bolji, nego u subotu, u prvenstvenom derbiju. Loš dan se može svakome dogoditi, međutim, ne smije se ponoviti u predstojećem, iznimno važnom dvoboju. Stoga će zadaća u kup-utakmici biti jasna – pružiti doslovno maksimum i dati sve od sebe da bi se izborio plasman u polufinale. Na taj način se gorak okus može isprati, a dobro raspoloženje ponovno vratiti u osječke redove.

Video sažetak utakmice NK Osijek - HNK Rijeka, 16. kolo HT Prva liga 18/19, Stadion Gradski vrt