25Milovan Petrovikj
Treneri
Ivaylo Bogdanov PetevZoran Zekić

Iako su Modri pred novim imperativom, Bijelo-plavi vjeruju kako i ovaj puta mogu zadovoljni napustiti teren...

U vrlo kratkom vremenskom razdoblju, nogometaši Osijeka učestalo igraju s najjačim suparnicima u domaćim natjecanjima. To su, u svakom slučaju, Rijeka, Dinamo i Hajduk koji s Osječanima čine i vodeći kvartet na prvenstvenoj ljestvici HNL-a. Neupitno su to i najbolje provjere ne samo trenutne forme nego i mogućnosti našeg prvoligaša i svakog igrača pojedinačno, što i trener Zoran Zekić često naglašava uoči svakog ogleda s Riječanima, Modrima i Splićanima. Ove subote, Bijelo-plavi gostuju u Maksimiru (19 sati) i to u vrijeme kada aktualni prvak čini sve ne bi li sustigao i prestigao Kekovu momčad na samom vrhu tablice. Ta je razlika četiri boda u korist riječkog sastava i jasno je da Dinamo baš u svakom dvoboju ima imperativ pobjede, pa će tako biti i danas.

(Opet) zaustaviti Dinamov niz

Dinamo ima respektabilan rezultatski niz budući da je uspio ostvariti sedam pobjeda u nizu. Redom su padali Lokomotiva, Hajduk, Slaven Belupo, Cibalia, Inter, Split i Istra, što potvrđuje odlučnost Peteva i njegovih izabranika na putu prema još jednom naslovu. No, ima i Osijek, dakako, svoju računicu i svoje adute. Tako je uvijek i protiv svih, pa i protiv najskuplje momčadi Lige, makar se igralo i u Maksimiru. Uostalom, Osječani su ove sezone jednom već slavili kao Dinamovi gosti, što je potvrda da se i tamo može do bodova. Jasno je da će u redovima Modrih sada biti još više opreza, upravo zbog tog posrtanja koje su imali jesenas, kako im se nešto slično ne bi ponovilo. Imajući sve u vidu, za očekivati je dobru utakmicu u kojoj će i gosti, kako to najavljuje njihov trener, prvenstveno pokazati da su zaslužili poziciju koju zauzimaju i odigrati najbolje što mogu.

Ponoviti pristup iz prvog ogleda

Uvijek se prije gostovanja u Maksimiru uglavnom govori(lo) o pristupu, o tomu kako je važno pokazati hrabrost i odlučnost, ne dopustiti domaćinu da je cijelo vrijeme  u inicijativi jer je, u tom slučaju, teško izdržati njegov pritisak i s obzirom na individualnu kvalitetu koju Dinamo zasigurno posjeduje. Upravo je zbog hrabrosti i činjenice da nije pretjerano respektirao svoga protivnika, Osijek u rujnu prošle godine došao do pobjede i bodova. Ne dvojimo da će i ovaj puta biti dosta prostora za Bijelo-plave, posebno u kontri i polukontri, a znamo da koliko je naš prvoligaš opasan u takvim situacijama, kada mu se protivnik otvori i ostane s manjim brojem igrača na svojoj polovici...

Bijelo-plavi danas na Maksimiru od 19 sati igraju protiv GNK Dinama. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

DINAMO - OSIJEK 2:1

'91 susret je završen pobjedom Dinama, a Osijek je imao bod sve do 83. minute kada je Lešković ipak pogodio za konačnih 2:1.

90' igrat će se još tri minute sudačke nadoknade. Posljednji je udarac uputio Moro iz daljine, Malenica je večeras u Maksimiru prezentirao odličnu formu, unatoč porazu svoje momčadi.

'87 požutio je Pušić.

'83 Modri su ipak uspjeli preokrenuti rezultat. Matel je precizno ubacio s desne strane, a bivši Osječanin Lešković glavom sa 6 metara matirao Malenicu za 2:1.

'83 2:1 - LEŠKOVIĆ

'81 mijenja i Petev. Pavičića je zamijenio Gojak.

'80 posljednja izmjena kod Bijelo-plavih. Na klupu ide Boban, završnicu će odigrati Perošević.

'75 izlazi Knežević, ulazi Pušić.

74' Moro je pokušao sa 17 metara, Malenica je po tko zna koji puta uspješno intervenirao.

'71 Petev je iz igre povukao Šituma i Antolića, a na teren poslao Guilhermea i Moru.

'70 žuti karton dobio je Šimunec.

'69 odlična je priliku imao Mioč! Centrirao je Matas s desnog boka, omaleni osječki veznjak pucao glavom i to neometan, no poslao je loptu preko vratiju.

'67 lijep volej Sammira, lopta ipak nije odsjela u mreži.

'66 prva izmjena na utakmici. Izlazi Škorić koji se požalio na ozljedu, ušao je Šimunec kojemu će ovo biti prve minute u borbi za bodove ove sezone.

'63 Hodžić je u vrlo dobroj prigodi, pucao je glavom s desetak metara, no Malenica je večeras sjajan!

'59 Dinamo pritišće pod velikim imperativom pobjede, Osječani su dosad dobro odolijevali tom pritisku, a i nesretno su primili pogodak za izjednačenje. Domaćin puno bolje šanse nije iskoristio u odnosu na situaciju iz koje je došao do poravnanja.

'55 Ejupi je imao loptu u šesnaestercu, odlučio se na dribling umjesto udarca i nije uspio nadmudriti protivničku obranu.

'51 Antolić je sada gađao desni gornji kut, lopta je završila iznad grede.

'49 Dinamo je uspio izjednačiti. Antolić je odigrao povratnu loptu za Pavičića koji je pucao s dvadesetak metara, lopta je u kaznenom prostoru pogodila Sammira, promijenila pravac i prevarila Malenicu.

'49 1:1 - SAMMIR

'48 Matel je pokušao udarcem s desne strane, Malenica je i ovaj puta dobro reagirao.

'46 počinje drugo poluvrijeme, bez izmjena u sastavima. Na tribina je 4.916 gledatelja.

'45 veliku priliku imao je Sammir, ali je njegov udarac s desetak metara blokiran u posljednjem trenutku. Kraj je prvog dijela.

'44 centrirao je Barišić, Lopa se našao u velikoj šansi i glavom pucao pokraj vratiju. Sudac je ipak dosudio prekršaj u korist Modrih.

'39 Šitum plasira loptu u lijevi kut, Malenica i to mirno hvata.

'37 opet je osječki vratar vrlo siguran nakon što je iz blizine tukao Soudani.

'36 Perić prijeti glavom, Malenica je na mjestu.

'35 Malenica i Barać spašavaju ispred Sammira.

'33 sada je Alžirac u još boljoj prigodi, nogom je iz blizine poslao loptu iznad grede.

'31 ubacio je Matel, glavom pucao Soudani, zamalo pokraj gola.

'26 puca Šitum, nije to opasno za osječkog vratara.

'25 udarac Soudanija brani Maslenica.

'22 Pivarić je u dobroj šansi, udarac s lijevog krila nije bio dovoljno precizan.

'19 Soudani je uputio neugodan udarac, zamalo pokraj okvira vratiju.

'17 Osijek je poveo! Knežević je ubacio iz prekida s desne strane, visoko je skočio Barać i glavom poslao loptu u desni kut!

'17 0:1 - BARAĆ

10' Hodžić puca sa 17 metara, lopta odlazi pokraj desne vratnice. Nedugo zatim iz daljine pokušava Soudani, nije to bilo precizno.

6' Domaćin prvi puta prijeti. Hodžić daje loptu za Matela koji puca iz blizine, a Malenica sjajno brani!

1' utakmica je počela.

Na Sjeveru su BBB-i, na Jugu skupina pripadnika Kohorte.

Sudit će Pajač iz Zeline, a pomoćnici su mu Crnčić i Kožarec.

Evo i sastava Dinama: Livaković,  Lešković, Perić, Matel, Pivarić, Antolić, Pavičić, Sammir, Šitum, Soudani i Hodzic.

Za Osijek će igrati: Malenica, Škorić, Barać, Matas, Barišić, Vojnović, Mioč, Knežević, Lopa, Boban i Ejupi.

pred nama je još jedan derbi između Dinama i Osijeka.

Pozdrav iz Maksimira!

Zoran Zekić je rekao da mu je momčad dala sve od sebe, ali je pomalo nes(p)retno primila pogotke i izgubila.

Malo je nedostajalo da Bijelo-plavi ostanu neporaženi u derbiju. Gol za 2:1 primili su u 83. minuti, kada smo se već ponadali da će osječka momčad sačuvati bod koji joj se smiješio u Maksimiru. Na kraju su gosti ipak ostali bez njega, tako da ni Zoran Zekić nije došao pred novinare s osmijehom na licu.

Što mogu reći na početku, osim čestitati Dinamu na zasluženoj pobjedi, iako smo mogli ostati neporaženi. Imali smo vodstvo nakon prvog poluvremena, bez obzira na protivničku dominaciju i šanse koje su oni stvorili, ali ipak nismo izdržali do kraja. Dali smo sve od sebe, imali pritom jasnu viziju kako ćemo se postaviti te uglavnom mogu biti zadovoljan kako smo izgledali dobrim dijelom utakmice. Šteta što smo dobili gol već u prvim minutama drugog dijela i to iz nekakvog „krumpira“, kada je domaćin izjednačio i uz dosta sreće. Kako je utakmica odmicala pali smo sa snagom, nismo više mogli preko Kneževića, Lope i Bobana izlaziti u polukontre. Doduše, imali smo preko Mioča jako lijepu prigodu za još jedno vodstvo, a onda smo, iz moga kuta gledanja, primili jako glup pogodak. Naš je igrač bio uz njihovog na centaršutu, okliznuo se, a Lešković je u tom trenutku ostao sam ispred naših vratiju i kako to obično biva – zabio svom bivšem klubu.

Ozljede poremetile ritam

Pojasnio je osječki kormilar i zamjene koje je, kako je rekao, bio prisiljen napraviti u drugom dijelu drugog poluvremena, dok su Osječani imali aktivan rezultat.

Škorića sam morao zamijeniti zbog ozljede zadnje lože, Barišić se krajem prvog poluvremena također požalio na ozljedu, udarce su dobili Boban i Mioč i to nas je dosta poremetilo. Neke zamjene koje smo planirali jednostavno nismo mogli obaviti, posebice u veznom redu. Mogu biti zadovoljan s puno stvari, međutim, nikako ne i do kraja jer smo izgubili. Bit ću puno sretniji kada jednom dođemo u Maksimir i budemo puno opasniji i goropadniji, da nas više i respektiraju. Da smo bili malo okomitiji i konkretniji, više bi i oni pazili na nas, ovako je to ipak otišlo na njihovu stranu. Sad nas čekaju tri domaće utakmice u kojima će protivnici sigurno stati u čvrsti blok ispred svojih vratiju, ali se nadam da ćemo to uspješno apsolvirati. I zadržati treću poziciju na tablici, poručio je Zekić.

Petev pohvalio Malenicu

Bugarski stručnjak na Dinamovoj klupi Ivajlo Petev još je na terenu, odmah po svršetku dvoboja, požurio čestitati svojim igračima. Čestitke je ponovio i na konferenciji za novinare:

Odigrali smo zaista dobro, držali susret pod kontrolom svih 90 minuta, pa i onda kada smo imali rezultatski minus. Stalno smo diktirali tempo, držali visok ritam i napadali, stvarajući brojne šanse . Nismo imali sreće da postignemo gol u toj dominaciji, pri čemu moram reći i da je njihov vratar odlično branio. Zadovoljan sam kako smo igrali, zasigurno je to bilo i najbolje u ovom dijelu sezone, tako da čestitam svojoj momčadi. Vjerujem da će nam se otvoriti u nekoj od sljedećih utakmica, kada ćemo, nadam se, od pet šansi poput ovih današnjih - zabiti tri gola. Bodove smo svakako zaslužili, a ono najbolje od Dinama sigurno tek dolazi. Krivo mi je jedino što smo dobili gol iz situacije koja nam se ne smije ponavljati. Prvo smo napravili bespotreban prekršaj, a onda je reakcija u tom prekidu bila jako loša. Soudani? Zadovoljan sam i njime, kao i sa svim ostalim igračima, radio je ono što smo od njega tražili, rekao je Petev.