Vice Miljanić1929Marko Pervan
86'
Treneri
Jose Manuel Aira LindosoZoran Zekić

Bijelo-plavi danas gostuju u Zagrebu. Utakmica počinje u 17 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

RUDEŠ - OSIJEK 1:0

90' + 4 utakmica je završena, Osijek je doživio svoj četvrti poraz u HNL-u ove sezone i nakon 39 uzastopnih susreta u kojima je postigao barem jedan pogodak, ovaj puta je ostao na "nuli".

88' izlazi Lulić, u igru će Mesarić.

86' ušao je Pervan umjesto Lope.

84' Kamenar je vrlo snažnim udarcem iz daljine pogodio desnu vratnicu!

83' glavom je pokušao Milović, Čondrić je mirno uhvatio loptu.

82' javnu opomenuo dobio je i Grujević.

81' Azaceta je požutio.

77' žuti karton dobio je Pavić koji je srušio Bobana u opasnoj prodoru.

76' igru napušta Segado, ušao je Muić.

72' Rudeš je poveo. Kamenar je lijepo asistirao Budimiru koji je svoj prvi kontakt s loptom pretvorio u gol. Lako se oslobodio pratnje, okrenuo licem prema Santiniju i onda ga bez problema svladao s nekih 11 metara za 1:0.

72' 1:0 - BUDIMIR

68' Turčin odlazi na klupu, u momčadi Rudeša sada je robusni napadač Budimir.

65' izlazi Marić, ušao je Hajradinović. Odmah potom igru napušta i Šorša, na terenu je Bočkaj.

63' požutio je Paez.

58' Boban je u kontri, pobjegao je domaćoj obrani, međutim, gađajući bliži gornji kut, loptu je poslao u gol-aut.

54' uzbudljivo je sada bilo i prred golom Rudeša. Jambor je omogućio Škoriću udarac ka vratima, ali je to bilo slabo i neprecizno.

53' Lulić centrira iz prekida, Paez je pokušao glavom, lopta odlazi metar-dva pokraj desne vratnice.

52' žuti karton dobio je Milović.

46' počelo je drugo poluvrijeme u Kranjčevićevoj.

45' ubacio je Lopa na glavu Marića, no lopta ide po sredini vratiju, baš u ruke Čondriću.

30' prošlo je prvih pola sata, za sada bez ijedne izrazite prigode.

19' Segado je pucao sa 17 metara, Santini je bio tamo gdje je krenula i lopta, u lijevom kutu i zaustavio taj udarac.

9' Marić je umalo iskoristio neodlučnost Paeza prilikom vraćanja lopte glavom za Čondrića. Osječki je napadač stigao do lopte, ali nije imao mirniju situaciju da bi pogodio mrežu.

4' Boban bježi domaćoj obrani i odlično upošljava Lopu koji ipak ne puca "iz prve", nego je želio primiriti loptu koja mu je ipak izmaknula kontroli...

1' počinje utakmica između Rudeša i Osijeka.

Sudačku trojku predvodi D. Strukan (Split), a pomagat će mu G. Perica (Šibenik) i B. Zobenica (Velika Gorica).

Rudešova jedanaestorica izgleda ovako: Čondrić, Paez, Borevković, Grujević, Pavić, Segado, Azaceta, Lulić, Kamenar, Fazli i Turčin. Na klupi su: Picak, Mesarić, Glauder, Budimir, Franić, Miljanić i Muić.

Za Osijek će igrati: Santini, Škorić, Milović, Šorša, Barišić, Jambor, Mioč, Lopa, Grgić, Boban i Marić. Pričuve su: Malenica, Barać, Bočkaj, Šimunec, Pilj, Pervan i Hajradinović.

U sastavu Rudeša nema hitrog napadača Andersona, a iskusni Budimir je na klupi.

Osječani su danas bez Grezde i Mudražije u odnosu na momčad koja je započela utakmicu s Rudešom, dok su se u početnoj jedanaestorici povratnici Lopa i Boban. Promjena je i na vratima, debitirat će Santini, dok je Malenica ovaj puta na klupi.

I ovaj puta smo na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, srdačan pozdrav!

Jasno je da izvedba Osječana ni u čemu nije mogla dobiti zadovoljavajuću ocjenu, pa se i dogodio poraz.

Sve je, zapravo, rekao Zoran Zekić na konferenciji za novinare. Kako je njemu izgledala izvedba Bijelo-plavih, gledajući s klupe, tako je bilo i ostalima, malobrojnim gledateljima na tribinama i onima koji su pratili susret pred TV ekranima. Osijek je uistinu odigrao najslabiju utakmicu od početka sezone i posljedica je poraz kojega je doživio, a četvrti je u ovome Prvenstvu. I ne bi on sam po sebi vjerojatno ni bio toliko zabrinjavajući da se nije dogodio uslijed tako slabe, sasvim jalove i nedorečene izvedbe Zekićevih izabranika koji su po drugi puta u samo nekoliko dana – podbacili u Kranjčevićevoj.

Premalo ozbiljnijih pokušaja

Činilo se u otvaranju susreta da će Osječani biti raspoloženiji i učinkovitiji nego u utorak s Lokomotivom, no brzo se taj dojam zagubio u osrednjosti onoga što smo gledali na terenu. U prvom poluvremenu bila su samo dva nešto ozbiljnija pokušaja, oba preko Marića, no nisu to bile situacije koje bismo okarakterizirali nekim velikim prigodama. Onaj rizik o kojemu smo pisali u najavi utakmice ipak je i ovaj puta ostao zatomljen negdje u svlačionici, budući da ga gosti nisu preuzeli.

Stoga se nisu uspjeli ni nametnuti svome protivniku koji je u ovaj dvoboj ušao maksimalno angažiran i motiviran, što je i razumljivo s obzirom u kojoj situaciji se nalazi. Nije ni on jurišao, bojeći se ostaviti protivniku prigodu za kontru na širokom prostoru, nego je strpljivo gradio napadačke akcije, tražeći prostor za svoje napadače.

Nisu dočekali okruglu brojku 40

Ponadali smo se kako ćemo u nastavku gledati bolji i opasniji Osijek, no to se ipak nije dogodilo. Škorić je, doduše, imao vrlo izglednu situaciju iz koje je mogao svoju momčad dovesti u vodstvo, ali je sve to skupa izgledalo preskromno i nekako suviše oprezno i bojažljivo. Jasno je da se za pobjedu nad svakim takmacem u HNL-u mora unijeti više živosti, angažmana i odlučnosti. Ovo s Rudešom je u svakom smislu bilo nedovoljno. S druge strane, „paker“ Kamenar i strijelac Budimir vješto su izigrali našu obranu u odlučujućem trenutku dvoboja, kada smo vidjeli jedini pogodak.

Nakon toga, poneki pokušaj iz prekida da se dođe do izjednačenja, ostao je bezuspješan, a na drugoj strani je vrlo dobri Kamenar pogodio vratnicu, pa se praktički, iz osječkog kuta, nema za čime žaliti u smislu konačnog ishoda. Prekinut je niz od 39 uzastopnih službenih nastupa u kojima su Osječani redovito postizali golove, ovaj puta su potpuno utihnuli u tom smislu i nisu dočekali okruglu brojku 40…

Video sažetak utakmice NK Rudeš - NK Osijek, 28. kolo HT Prva liga 17/18, Stadion Kranjčevićeva.