Gosti su poveli golom Miškovića u 89. minuti, a domaćin je izjednačio u sudačkoj nadoknadi vremena.

Počelo je Prvenstvo u Trećoj HNL Istok, za nogometaše Osijeka II vrlo zahtjevnim gostovanjem kod Slavije u Pleternici. Bodovi su podijeljeni, rezultat je bio neriješen 1:1, a igralo se vrlo čvrsto i agresivno, uz dosta nervoze na startu sezone, pri čemu se mladi sudac Maksimčuk nije snašao. Šansi je bilo na obje strane, ali se na pogotke čekalo sve do same završnice. Prethodno je u 62. minuti, zbog drugog žutog kartona isključen osječki napadač  Dadić, da bi u 69. minuti jednu gužvu i naguravanje na terenu sudac okončao izravnim crvenim kartonom za Osječanina Čikvara i i domaćeg prvotimca Šubaru.

Vrlo uzbudljiva završnica

No, gosti su i s igračem manje došli nadomak pobjede  lijepim golom Roberta Miškovića iz brzog kontranapada u 89. minuti. Zbog nesportskog ponašanja tada je isključen i Ančurovski. I kada su vjerojatno već svi na stadionu pomislili da će Osijek II osvojiti sva tri boda, dosuđen je nepostojeći slobodan udarac za Slaviju na 18 metara od vratiju Kukića, budući da je prekršaj u tom trenutku napravio domaći igrač. Odlično je pucao Matej Peharda i pogodio za konačnih 1:1, u sudačkoj nadoknadi vremena.