Osječani su u obje prvenstvene utakmice imali vodstvo, a Modri su stizali do izjednačenja

Dvije su prvenstvene utakmice ove sezone odigrali nogometaši Osijeka i Dinama i obje su završile istim rezultatom – 1:1. Prva je bila u Gradskom vrtu, 30. srpnja prošle godine, kada su obje momčadi bile prvenstveno koncentrirane na svoje nastupe u kvalifikacijama Europske lige. Na stadionu je bilo nešto manje od 5.000 gledatelja, a trener Osječana Zoran Zekić na travnjak je posao igrače s klupe i to čak njih devetoricu u prvoj postavi! Igrali su: Malenica, Šimunec, Lesjak, Matas, Bočkaj, Petrovikj, Jambor (od 46. Pušić), Lukić, Vojnović (od 82. Ejupi), Perošević i Grgić (od 63. Grezda).  Dinamo je nastupio u sastavu: Livaković, Sigali, Lešković, Lecjaks, Matel, Antolić (od 78. Pavičić), Gojak, Moro, Fiolić (od 89. Henriquez), Fernandes i Hodžić (od 63. Ćorić). Sudio je Ivan Bebek iz Rijeke. Domaćin je prvi došao u vodstvo pogotkom Grgića u 18. minuti, a potkraj prvog dijela (39.) izjednačio je Moro. Navijači našeg prvoligaša mogli su biti zadovoljni jer se Osijek sa svojim pričuvama hrabro i ravnopravno nosio s Modrima i u svakom slučaju zaslužio bod.

Vodstvo do 94. minute

Bez pobjednika je završio i jesenski dvoboj u Maksimiru, odigran 14. listopada pred 5.166 gledatelja. Opet su Osječani poveli i to lijepim golom Grezde u 17. minuti te su minimalnu prednost držali sve do četvrte minute sudačke nadoknade vremena kada su ipak primili izjednačujući pogodak. Strijelac je doslovno u posljednjem napadu Dinama bio Čileanac Henriquez u velikoj gužvi pred osječkim vratima. Zekić se tada odlučio za ovu momčad: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Bočkaj, Mudražija (od 69. Lesjak), Mioč, Hajradinović (od 82. Lukić), Lopa (od 61. Boban), Grezda i Ejupi. Trener Zagrepčana Mario Cvitanović izveo je na travnjak postavu: Livaković, Sigali, Benković, Lecjaks, Stojanović, Doumbia, Antolić (od 53. Ademi), Moro (od 81. Knežević), Olmo, Soudani i Hodžić (od 67. Henriquez). Osijek je tada izgledao jako dobro u derbiju koji je bio vrlo sadržajan i zanimljiv jer je i domaćin odigrao kvalitetnu utakmicu