Dugo su Osječani lomili otpor svoga protivnika, a onda je gostujuću „bravu“ u 65. minuti otključao Šimunec…

Nogometaši Osijeka ukupno su 22 puta bili domaćini zaprešićkom Interu u borbi za prvenstvene bodove u okviru HNL-a. Statistika je značajno na strani Osječana koji su pritom ostvarili 16 pobjeda, uz pet remija i jednu pobjedu gostujuće momčadi. Zaprešićani su jedini puta slavili u Gradskom vrtu u svibnju 2013. kada je bilo 0:2. Utakmica s najviše pogodaka odigrana je 3. listopada 2009., a Bijelo-plavi su u tom dvoboju pred svojim navijačima slavili sa 4:2. Po dva su pogotka postigli J. Barišić i Vida, dok su strijelci za Inter bili Dodo i Grgurović.

Triput svladali Santinija

Posljednji dvoboj ova dva kluba na našem je stadionu odigran 20. kolovoza prošle godine. Osijek je pobijedio s 3:0 i to je bio jedan od dva najuvjerljivija trijumfa (drugi je bio uz isti rezultat s Lokomotivom) osječkog prvoligaša u ogledima sa Žuto-plavima. Dugo su Zaprešićani držali onih početnih 0:0, sve do 65. minute kada je Šimunec glavom nakon prekida doveo domaćina u vodstvo. Pet minuta kasnije Ejupi je zabio za 2:0, a u sudačkoj nadoknadi vremena gostujući je igrač Dalić pogodio vlastitu mrežu i bio je to konačan rezultat susreta. Za Osječane su igrali: Malenica, Šimunec, Barać, Matas, Bočkaj, Vojnović, Mudražija (od 73. Lukić), Lopa (od 46. Pušić), Grgić, Perošević (od 64. Ejupi) i Boban. Inter je tada nastupio u sastavu: Santini, Dalić, T. Šarić, Haramustek, Bosec, Mazalović (od 68. Nekić), Postonjski (od 48. Čirjak), Ottochian (od 79. Tomičić), V. Blažević, Rak i Puljić.