NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Limači prvi u Podgrađu

Još jedan uspjeh naših mlađih kategorija

Limači prvi u Podgrađu

13.06.2018.

Učenici Mateja Žitnjaka bili su najbolji na turniru Grafičara, a imali su u svojim redovima i najistaknutije pojedince.

Limači Nogometnog kluba Osijek osvojili su prvo mjesto na turniru u organizaciji Grafičar Vodovoda, održanom na igralištu u Podgrađu. Svih šest utakmica Bijelo-plavi su riješili u svoju korist, u pet nastupa nisu primili niti jedan pogodak, a u onom posljednjem, finalnom, odlučivali su jedanaesterci. Prvo su učenici Mateja Žitnjaka svladali josipovački Radnik s 2:0 (Posavec i Sabo), potom su istim rezultatom nadigrali ŠN Legen (N. Kurtović i Ljubojević), a pobjedu od 2:0 ostvarili su i protiv Hypo Limača (Marković i Posavec).

Uslijedio je najuvjerljiviji trijumf i to u ogledu sa Čepinom 5:0 (Sabo 2, Turalija 2 i Kuzel), da bi u polufinalu Osječani svladali FEŠK iz Feričanaca sa 4:0 (Ljubojević 2, N. Kurtović i Posavec). U finalu su naši dječaci odigrali neriješeno 1:1 u drugom međusobnom dvoboju sa ŠN Legen (Ljubojević), a u izvođenju „penala“ Osijek je slavio s 3:2. Mateo Sabo je proglašen najboljim igračem turnira, dok je najbolji vratar bio Andro Papac.

Mlađi pioniri II treći u Slavonskom Brodu

Na turniru u organizaciji HNK Željezničar u Slavonskom Brodu igrali su Mlađi pioniri II i osvojili treće mjesto. U skupini su sve protivnike pobijedili i to bez primljenog gola, pa su kao prvoplasirani izborili plasman u polufinale. Redom su bili uspješniji od županjskog Graničara s 5:0 (Konig, MacDonald, Perić, Slišković, Sopić), Dinama iz Vidovaca 1:0 (Žulj), Podvinja 3:0 (Siler, Živković i Žulj) i Borca iz Sl. Šamca 1:0 (Sopić).

Osijek je u borbi za finale poražen od Marsonije s 1:3 (MacDonald), dok je u svom završnom nastupu svladao virovitički No Limit s 2:1 (Perić i Žulj) te zauzeo treću poziciju.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti