NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Hajduk – Osijek 0:2

Osijek nadmudrio domaćina na Poljudu

Match report: Hajduk – Osijek 0:2

08.10.2018.

Znali su Osječani što žele u derbiju te su utakmicu od početka usmjerili u željenom pravcu.

Dojam – Osijek je još jednom jako dobro znao što želi i na koji način doći do punog plijena u derbiju. Odlično je Zekić sa svojim suradnicima postavio taktiku, a momčad je to na isti način sprovela u djelo na terenu. S jedne strane limitirali su svoga domaćina na rijetke prigode, a s druge opasno prijetili brzim izlascima na suparnički dio terena i kontrama iz koje su pali i golovi. Bijelo-plavi su od početka usmjerili utakmicu u željenom pravcu, bez ikakvog kompleksa i suvišnog respekta prema domaćinu kojega su došli pobijediti na njegovom terenu. Obrambeni je blok bio čvrst i tek su rijetke lopte bile opasnije za Malenicu, u sredini su se pronalazila prava rješenja, a u napadu se nije puno kompliciralo, pa je i egzekucija bila neizbježna.

Potez – Podjednaku zaslugu za najljepši potez, odnosno akciju utakmice, imaju i njezin pokretač i realizator. Bilo je to u 36. minuti. Hajradinović se izborio za loptu na tridesetak metara od svojih vratiju i onda sjajno poslao „okomicu“ na polovicu domaćina prepoznavši da će Boban krenuti u punome sprintu. Vučur ga nije uspio omesti u tom prodoru, a kada mu je i Posavec krenuo ususret, napustivši svoj šesnaesterac, Boban ga se lijepo oslobodio i onda vrlo snažno i precizno, iskosa s desne strane, ušavši u kazneni prostor naciljao za vodstvo Bijelo-plavih. Lopta se od grede odbila u mrežu, a strijelac je odmah potrčao proslaviti gol s osječkim navijačima.

Izvanserijski - Da bi ovakve utakmice rješavao u svoju korist, moraš odigrati neke izvanserijske poteze. Prvi smo gol opisali i zaista je primjer fantastične reakcije iz oduzete lopte, kako najjednostavnije nadmudriti suparnika uz besprijekornu asistenciju i isto takvu reakciju strijelca kada je došao u mat-poziciju. Odlično je i Pušić prepoznao situaciju i iz središnjeg kruga terena proigrao Bobana koji na lijevom krilu nije požurio u zaleđe nego je sačekao pravi trenutak, pobjegao Juranoviću i potom omogućio Mariću da se pokraj Lopeza pobrine za realizaciju i potvrdu zaslužene pobjede.

HT Prva liga

1.Dinamo11+1527
2.Osijek11+1423
3.Lokomotiva11+1322
4.Gorica11+219
5.Rijeka11+517
6.Slaven Belupo11-212
7.Hajduk11-511
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196111-128
10.Rudeš11-192

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek 1:4

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti