NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Osijek – Rijeka 1:2

Nakon poraza u borbi za bodove

Match report: Osijek – Rijeka 1:2

02.12.2018.

Bijelo-plavima ništa nije uspjevalo, dok su Riječani bili vrlo raspoloženi. Već je u srijedu prigoda za popravni.

Dojam – bio je apsolutno na strani Rijeke koja je u Gradskom vrtu odigrala odličnu utakmicu. S druge strane, Osijek je bio u svom najslabijem izdanju ove sezone. Kada u momčadi bude toliko indisponiranih pojedinaca, teško je ostati neporažen, posebice s tako razigranim suparnikom. Tek su dvojica, trojica naših igrača ovaj puta bila na svojoj prepoznatljivoj razini, konkretno vratar Marko Malenica i kapetan Mile Škorić. Prvi je puno toga obranio, ali ipak nije uspio spasiti Bijelo-plave od poraza, a drugi je ostao previše usamljen u pokušajima da ubrziga Osječanima malo više agresije i odlučnosti u igri.

Propusti - I kada se igra lošije, kada dosta toga „škripi“ na terenu, opet se stvaraju prigode da bi se barem došlo do neriješenog rezultata. A on bi u subotnjim okolnostima puno značio našim nogometašima. Istina je da su nam Riječani poklonili vodeći pogodak, ali isto tako ostaje činjenica da je Osijek, unatoč  tomu što je nadigran, imao svoje šanse da izbjegne posrtanje. Situacije u kojima su se našli Kamenar u 70. minuti i Marić u samome finišu bile su i više nego obećavajuće. No, nije došlo do izjednačenja, pa su bodovi otputovali na Kvarner.

Zadaća – Osijek naprosto mora biti bolji u srijedu protiv Hajduka! I to puno bolji, nego u subotu, u prvenstvenom derbiju. Loš dan se može svakome dogoditi, međutim, ne smije se ponoviti u predstojećem, iznimno važnom dvoboju. Stoga će zadaća u kup-utakmici biti jasna – pružiti doslovno maksimum i dati sve od sebe da bi se izborio plasman u polufinale. Na taj način se gorak okus može isprati, a dobro raspoloženje ponovno vratiti u osječke redove.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti