NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Osijek – Rudeš 2:0

Osvrt na zasluženu pobjedu

Match report: Osijek – Rudeš 2:0

13.04.2019.

Dobrom i kombinatornom igrom Osječani su stvarali prigode, a zabili su dva pogotka i bez problema osvojili bodove.

Dojam – dobra igra Bijelo-plavih, stoga ni pobjeda nije došla pod znak pitanja. Kontrolirali su Osječani utakmicu, stvorili su dosta šansi u kontinuiranom posjedu lopte i kroz strpljivu kombinatoriku „razvlačili“ suparničke redove. Nije bilo nepotrebnih napucavanja dugih lopti iz obrane u napad, išlo se mirno i organizirano preko krilnih pozicija i koliko god je to bilo moguće okomito se „zabadajući“ kroz sredinu. Dvaput je gostujući vratar morao posegnuti za loptom iza svojih leđa, a mogao je barem još toliko. Vidjela se organizacija u igri domaćina, linije su mu bile kompaktne, jedino je do određenih „pucanja“ dolazilo kada je pobjednik praktički već bio odlučen. Bilo je lijepih akcija, odigravanja „iz prve“, dobrog kombiniranja, što je najvažnije i golova, pa nije izostalo ni zadovoljstvo malobrojne publike.

Akteri – Skender mijenja momčad, tražeći za svaki susret i svakog protivnika najbolja rješenja i one pojedince koji će najbolje odgovoriti traženim zadaćama. Protiv Rudeša je uskočio probojni Luka Marin uz lijevu aut-liniju koji ima izrađen centaršut i odgovara mu formacija u kojoj su Osječani često tražili rješenja preko bočnih/krilnih pozicija. Imao je Marin dobar i konkretan učinak, pri čemu su mu značajno pomagali i vrlo aktivni veznjaci, neumorni i latentno opasni Laszlo Kleinheisler i Mihael Žaper koji dobro drži svoju poziciju u središnjici. Gutieri je uz mirno odrađene defanzivne zadaće slao i upotrebljive lopte prema protivničkom šesnaestercu, dok je Mirko Marić zabio i 14. puta u ovom Prvenstvu. Šteta je što svoj dobar nastup nije okrunio i drugim pogotkom, nakon što se izborio za kazneni udarac.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti