NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Gorica – Osijek 1:0

Osvrt na susret u Velikoj Gorici

Match report: Gorica – Osijek 1:0

20.05.2019.

U izjednačenoj utakmici presudio je gol Suka iz situacije koja se u prvi trenutak nije činila pretjerano opasnom…

Dojam – na kraju je ostao nedorečen. Znaju to i akteri utakmice iz redova našeg prvoligaša, ne samo zbog činjenice da smo ostali bez bodova. Nedostajalo je „špirita“ za bolju prezentaciju i odlučnosti koja bi Osječanima ponudila nešto više prigoda protiv dobro posložene i organizirane Gorice. Vidjelo se koliko su gostima nedostajali Kleinheisler i Pilj da bi bili opasniji i konkretniji. Ovako se na obje strane čekala poneka pogreška, pa većim dijelom utakmice nije bilo izrazitih prigoda jer ni domaćin nije jurišao naprijed. Presudio je na kraju gol Suka koji se odlično snašao u situaciji koja nam se u prvi trenutak nije činila pretjerano opasnom, no lopta je završila u „maloj mrežici“. Ni ulazak trojice ofenzivaca s klupe Osijeku nije donio priželjkivanu dozu ubojitosti, pa je tek šansa Marića u sudačkoj nadoknadi ponudila nadu da bi se moglo doći do izjednačenja. No, ne može ni prvi strijelac Lige uvijek zabijati…

Rasplet – Ipak ćemo morati pričekati posljednje kolo u kojem će pasti odluka o putnicima u Europu. Unatoč porazu od Gorice, Bijelo-plavi i dalje sve drže u svojim rukama. Kalkulacije u pravilu želimo izbjegavati, no moramo ih spomenuti u ovoj situaciji. Dakle, Osječani bi s pobjedom nad Interom u Gradskom vrtu, a u slučaju poraza Hajduka u derbiju s Dinamom na Maksimiru, sezonu završili na trećem mjestu jer su u međusobnim susretima bolji od Bijelih. Ako bi ishod ogleda sa Zaprešićanima bio neriješen, Osijek bi ostao na četvrtoj poziciji koju trenutno zauzima. Gorica se sastaje s Lokomotivom u Kranjčevićevoj i njoj „igra“ samo pun pogodak, ali isključivo uz poraz Skenderove momčadi. Uvjereni smo da je takav rasplet definitivno – najmanje realan.

Foto: PIXSELL

HT Prva liga

1.Hajduk9+1219
2.Dinamo8+816
3.Rijeka8+515
4.Lokomotiva9+314
5.Osijek9+213
6.Gorica9-112
7.Slaven Belupo9-1010
8.Istra 19619-68
9.Varaždin9-77
10.Inter-Zaprešić9-66

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti