Trofejni klub iz Bukurešta treba uskoro dobiti nove vlasnike, a ponajbolji su mu igrači Hrvati i Talijani.

Na početku drugog tjedna priprema u Španjolskoj nogometaše Osijeka ovoga ponedjeljka očekuje treća prijateljska utakmica. Osječanima će se suprotstaviti bukureštanski Dinamo, a igrat će se u Estoponi s početkom u 15,30 sati. Trener Ivica Kulešević neće odstupiti od prakse da od prve minute kreće jedanaestorica u kojoj su gotovo svi odreda oni za koje se vjeruje da će biti starteri i u skorašnjim prvenstvenim dvobojima. No, za razliku od prethodna dva ogleda u Andaluziji, Bijelo-plavi bi trebali ovaj puta krenuti u nešto drukčijem sustavu, što i nije neka posebna promjena, budući da je šef stručnog stožera i do sada znao mijenjati formaciju i tražiti ono što je najbolje za njegovu momčad. Među onima koji bi mogli biti započeti dvoboj s Rumunjima svakako su oporavljeni Marin Pilj i Merveil Ndockyt koji je pokazao dosta dobrih stvari protiv Nurnberga. U svakom slučaju od svih koji zaigraju tražit će se da idu punim gasom!

Klub bogate tradicije preuzimaju Arapi

Što se tiče Dinama, mogli ste nedavno pročitati vijest da se ovaj trofejni rumunjski klub koji ima 18 naslova državnog prvaka i 13 pokala pobjednika Kupa našao u teškoj financijskoj situaciji i da se prodaje za 1 lej, odnosno 20 centi! No, situacija kod njih nikako nije dramatična jer da je drugačije sigurno se ne bi pripremali u Marbelli. Uostalom, vrlo brzo su se kao zainteresirani kupci pojavili Arapi iz UAE sa sasvim konkretnom ponudom. Inače, deveti su na ljestvici državnog prvenstva od ukupno 14 klubova s učinkom od 8 pobjeda, 4 remija i 10 poraza. Deset milijuna eura su jeftiniji od Osijeka prema TM, a samo je jedan igrač i to Hrvat Filip Mrzljak, veznjak koji je nekada igrao za Lokomotivu, dosegnuo iznos od 1,0 milijuna. Uz njega je stoper Ante Puljić s iskustvom iz belgijske i ruske lige, uz trojicu iskusnih Talijana (vratar Piscitelli, polušpica Fabbrini i napadač Montini). Prije utakmice s Osječanima Dinamo je ovdje igrao s njemačkim drugoligašima, Dynamom Dresden (poraz 0:1) i Bochumom (1:1).