Čeka se suglasnost Povjerenstva, nakon čega će se Gradska banka d.d. u stečaju očitovati o (ne)prihvaćanju ponude.

Nakon što je Gradska banka d.d. u stečaju objavila oglas za prodaju svojih udjela, odnosno 29,1 posto dionica Nogometnog kluba Osijek s.d.d., 28. srpnja Povjerenstvo je u Zagrebu otvaralo pristigle ponude. Bilo je ih dvije i obje su pravno relevantne jer je uplaćena jamčevina oba ponuditelja u iznosu od 100.000 kuna. Otvaranjem ponuda je utvrđeno kako je njemački ponuditelj Kai Volker Langhinrichs, zastupan preko odvjetničkog ureda u Zagrebu, ponudio iznos od 150.000 eura, dok je drugi ponuditelj tvrtka Prvo hrvatsko pivo 1664 d.o.o istaknuo ponudu od 1.333.333,30 kuna. Obavijest o (ne)prihvaćanju ponude dostavit će se ponuditeljima nakon dobivene suglasnosti Povjerenstva za profesionalne sportske klubove Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a sukladno članku 32. Zakona o sportu. To bi se trebalo dogoditi zaključno do 24. kolovoza. Također, treba napomenuti da stečajni upravitelj Gradske banke zadržava pravo ne prihvatiti niti jednu ponudu...
- Moguće je, dakle, da prihvatimo povoljniju ponudu od dvije koje su nam pristigle ili da eventualno ponovimo oglas. Osobno me veseli spoznaja da su predstavnici oba ponuditelja osobno bili na otvaranju ponuda što je dokaz i njihove ozbiljnosti u ovom postupku. Inače, logično je da društvo u stečaju, poput Gradske banke, želi i mora što prije izaći iz vlasničke strukure Nogometnog kluba Osijek. Ne želimo biti kočnica budućem ulaganju i poslovanju ovoga kolektiva, naprotiv, zaključio je stečajni upravitelj Gradske banke Perica Mitrović.