Članovi Uprave, stručnog stožera te igrači Osijeka i ovaj su puta, uoči Dana sjećanja, nastavili lijepu tradiciju.

Nogometni klub Osijek nastavio je lijepu tradiciju glede obilježavanja još jedne obljetnice tragedije našeg Vukovara. Predstavnici našeg prvoligaša, direktor Igor Galić i team manager Hrvoje Barišić položili su vijence na Memorijalnom vukovarskom groblju i kod Spomen doma hrvatskih branitelja, odnosno biste legendarnog ratnog zapovjednika i pokojnog generala Blage Zadre na Trpinjskoj cesti.

Sjećanje na heroje i civilne žrtve

Nešto kasnije, u večernjim satima ovoga utorka, skupina prvotimaca Bijelo-plavih, predvođena trenerom Nenadom Bjelicom, zapalila je svijeće kod umjetničke instalacije „Crveni fićo“, jednog od najpoznatijih simbola otpora agresiji na Osijek, Slavoniju i Hrvatsku, te uz prometnicu u Vukovarskoj ulici. Sjetili smo se, pritom, najtežih dana hrvatskih branitelja u obrani grada-heroja, njihove najveće žrtve u stvaranju hrvatske države i njezine samostalnosti kao i civila koji su također izgubili život u strahovitom razaranju Vukovara tijekom ljeta i jeseni 1991. godine. Uvijek će nam ostati u mislima i srcu, kao i svi oni koji su istoga dana tragično stradali u Škabrnji.