Bijela i plava boja postale su sinonim za Nogometni klub Osijek.

Bijela i plava boja nisu oduvijek predstavljalje Klub. Klub kroz povijest nije mijenjao samo ime, već i klupske boje.

Tako je osječka Slavija između Prvog i drugog Svjetskog rata igrala u bijelo-crnoj kombinciji. Nekadašnji je Proleter, kasnije preimenovan u Slavoniju, imao tradicionalnu crveno-plavu sportsku opremu. U njoj su kasnije igrali i nogometaši Osijeka, kako je klub nazvan 3. travnja 1967. godine, kada je sportsko društvo Slavonija osamostalilo nogometni klub.

Početkom 70-ih godina prošloga stoljeća službene klupske boje postale su bijela i plava, koje su bile i ostale boje Grada Osijeka. Od tada, bijelo-plava kombinacija boja živi u grbu, logotipu, imenu, stadionu, pjesmama... i predstavlja važan dio identiteta Kluba.

Slažem se