DOKKICA je nastala 2009. godine kao projekt Udruge za rad s mladima Breza pod nazivom Dječja osječka kreativna kućica – DOKKICA, a od 2011. godine djeluje kao samostalna udruga pod istim nazivom sve do 7. travnja 2020. godine, kada naziv mijenja u Dječji kreativni centar DOKKICA.

Vizija udruge je postati važan društveni centar koji će djeca, mladi, roditelji i zajednica prepoznati kao mjesto podrške, suradnje, (pro)aktivnog (su)djelovanja, kreativnog razvoja te pozitivnih osobnih i društvenih promjena.

Misija je pružanje podrške djeci u odrastanju i razvoju njihovih potencijala različitim programima i aktivnostima koje potiču aktivno sudjelovanje, kreativnost, razvoj socijalnih vještina i samopouzdanja kako bi ih usmjerili na kvalitetniji život te poticanje društva na kvalitetniji odgoj i obrazovanje.

DOKKICA je provela i provodi projekte, programe, inicijative i aktivnosti usmjerene na stvaranje boljih uvjeta za kvalitetniji život djece i obitelji. U tijeku je provedba projekta Razvoj inovativnih socijalnih usluga – Integrativni centar za savjetovanje i podršku u sklopu kojeg planiraju izgraditi senzornu sobu za terapijski rad s djecom. Budući korisnici su djeca s razvojnim teškoćama, motoričkim poremećajima i psihomotornim kašnjenjem, a senzorna soba jedan je od 5 osnovnih uvjeta za pokretanje usluga.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Otokara Keršovanija 4, Osijek