Udruga obitelji djece s autizmom DAR djeluje u Osijeku od 18.12.2006. Roditelji i članovi obitelji djece s autizmom te zainteresirani stručni kadar okupljaju se zbog jedinstvenog cilja – pomoći našoj djeci da se što bolje uklope i funkcioniraju u svijet u kojem žive – svoju obitelj, vrtić, školu, zajednicu, grad Osijek.

Od sredine listopada 2014. naša je adresa Vukovarska 216, gdje imamo novouređen i opremljen prostor koji unajmljujemo od Grada Osijeka.

Naši su članovi djeca i mladi s poremećajima iz autističnog spektra od postavljanja dijagnoze nadalje. S obzirom na dobnu raznolikost kao i prirodu poremećaja iz autističnog spektra, obuhvaćamo sve dobne skupine – vrtićke, osnovnoškolske, srednjoškolske, a kako djeca rastu, ubrzo ćemo imati i odraslu populaciju.

Ciljevi udruge, definirani i statutom, usmjereni su na poboljšanje kvalitete života i promicanje prava i interesa djece s autizmom i njihovih obitelji. Naše su djelatnosti suradnja (roditelja i djece, razmjena iskustava, suradnja s drugim udrugama, institucijama i organizacijama raznih profila u skladu s potrebama i ciljevima udruge), edukacija i pomoć, zaštita prava, provođenje društvenih akcija i aktivnosti i programa rada s djecom s autizmom, informiranje javnosti o našoj problematici, izdavačka djelatnost i ostale djelatnosti čiji je cilj poboljšanje kvalitete života djece s autizmom i njihovih obitelji.

O našem radu svjedoče aktivnosti kroz godine. Svake godine uz veliku pomoć pojedinaca i zajednice organiziramo obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu, trudimo se informirati i educirati javnost o poremećajima iz autističnog spektra po čemu smo prepoznatljivi.

Unatoč brojnim preprekama u svakodnevnom životu i radu, nastavljamo se truditi za dobrobit naše djece koja su nam najveći pokretač. Nemamo niti jednu zaposlenu osobu; sve aktivnosti odrađujemo volonterski, a aktivnosti udruge financiramo preko projekata i iz donacija.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Vukovarska 216, Osijek