Udruga za terapiju i aktivnosti pomoću konja "MOGU“ Osijek neprofitna je humanitarna organizacija osnovana u Osijeku 1997. godine. Kroz provedbu programa terapije i aktivnosti za djecu s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom, djecu i mlade s teškoćama u učenju i problemima u ponašanju te djecu i mlade u riziku, primarni je cilj Udruge poboljšanje ukupne kvalitete življenja navedenih skupina.

Udruga surađuje s Gradom Osijekom, Osječko-baranjskom županijom te s organizacijama civilnog društva i odgojno-obrazovnim ustanovama koji podupiru provedbu svih aktivnosti značajnih za cjelokupnu lokalnu zajednicu. Rad Udruge "MOGU“ Osijek zasnovan je na načelima i vrijednostima transparentnosti, jednakosti, međusobne tolerancije, prihvaćanja različitosti, empatije, socijalne uključenosti, povjerenja i suradnje. Udruga "MOGU“ trenutno broji preko 200 korisnika terapijskih programa.

Rad Udruge "MOGU“ možete podržati kroz materijalnu i financijsku pomoć ili volonterski rad, donacijom hrane i ostalih potrepština za brigu konja, donacijom konjske opreme, donacijom alata i ostalog materijala za održavanje objekata i prostora Udruge, radom na održavanju objekata i prostora, sudjelovanjem u provedbi terapijskih programa (volonterski rad, stručna pomoć), angažmanom pri prikupljanju financijskih sredstava i donacija ili novčanom donacijom.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Šandora Petefija 80 c, Osijek