:
3
  • Iz minute u minutu
  • Zapisnik
  • Završen je derbi na Opus Areni u kojem je Osijek imao vodstvo od 2:0, ali je na kraju ostao bez ijednog boda, uz puno primjedbi na suđenje Varaždinca Zebeca i njegovog kolege Bebeka u VAR sobi.

• 90'+6'

2:3 - PETKOVIĆ

Petković je još jednom siguran s bijele točke i doveo je Dinamo do rezultatskog preokreta na Opus Areni. Ciljao je vrlo precizno lijevi kut u koji je krenuo i Malenica, ali nije mogao obraniti Petkovićev udarac.

• 90'+3'

VAR

Opet se provjerava jedna situacija u osječkom kaznenom prostoru, nakon što je Perić pao pred vratima Malenice.

• 88'

Nejašmić je centrirao s desnog krila, lopta dolazi do Miereza koji je u vrlo dobroj šansi, ali mu udarac sa 14 metara nije bio precizan...

• 87'

2:2 - PETKOVIĆ

S bijele točke Petković je uspio svladati Malenicu, iako se činilo da bi naš vratar mogao zaustaviti udarac gostujućeg kapetana.

• 85'

VAR

Nejašmića je lopta pogodila u ruku na rubu kaznenog prostora, sudac Zebec je nakon intervencije iz VAR sobe to išao i sam pogledati i pokazao na bijelu točku.

• 78'

Izmjena

Igru su napustili Bukvić i Brlek, umjesto kojih sada igraju Pušić i debitant, Portugalac Duarte.

• 77'

Mierez puca sa 16 metara, lopta odlazi metar pokraj desne vratnice.

• 71'

Izmjena

Na klupu idu Lovrić i Guedes, ušli su Jugović i Drambayev.

• 71'

2:1 - EMRELI

Dinamo je uspio smanjiti rezultat. Moharrami je odlično prošao po desnoj strani i onda idealno centrirao u sredinu kaznenog prostora gdje je skočio Emreli i glavom matirao Malenicu.

• 68'

Mierez je u poziciji za udarac, no ovaj puta je to slabo učinio s ruba šesnaesterca tako da je Nevistić lako primirio loptu.

• 65'

Menalo je mogao učiniti nešto više u ovoj situaciji, ali se nije snašao pred našim vratarom koji je mirno prihvatio loptu.

• 64'

Velika je šansa bila za Dinamo. U njoj se našao Baturina koji je na udarcu iskosa s lijeve strane duboko unutar kaznenog prostora, ali je Malenica i ovaj puta sjajno obranio!

• 63'

Petković prijeti iz "slobodnjaka", Malenica loptu iz svog lijevog kuta izbija u korner.

• 58'

Žuti karton

Javna opomena za Perića.

• 53'

Žuti karton

"Požutio" je Guedes.

• 46'

GOOOOL 2:0 - BUKVIĆ

Odmah je naša momčad postigla i drugi pogodak! Mierez se sada našao u ulozi "pakera", odlično je loptu pogurnuo prema Bukviću na desnoj strani, Domagoj je ušao u kazneni prostor i onda se namjestio na svoju ljevicu, pogodivši iskosa iz teške pozicije gornji desni kut.

• 46'

Izmjena

U svlačionici je ostao Špikić, a ušao je Menalo. Počinje drugi dio utakmice.

• Uz puno zvižduka s tribina i protesta Osječana na terenu prema sucu Zebecu, završeno je prvo poluvrijeme, vodstvom Tomasovih izabranika.

• 45'+2'

Bulat je u šansi, ali nema promjene rezultata. Odmah potom Špikić s desne strane dobro cilja, Malenica još bolje brani, lopta se odbija do Bulata koji ponovno nije precizan, pucao je visoko iznad vratiju.

• 42'

Izmjena

Ušao je Moharrami umjesto ozlijeđenog Ristovskog.

• 39'

Bulat je dobio pljesak na otvorenoj sceni jer je dosuđeni "slobodnjak" za Dinamo, nakon prethodno opisane, situacije, izveo na način da je loptu pogurnuo Osječanima u posjed. Bravo!

• 39'

Ristovski centrira za Emrelija, ipak je to malo previsoko da bi ovaj glavom uputio opasniji udarac.

• 36'

Žuti karton

Gosti nisu izbacili loptu nakon što je zbog ozljede na travnjaku ostao ležati Guedes, pa je Lovrić zbog prigovora dobio žuti karton.

• 30'

Izmjena

Igru napušta Mykhailichenko, ušao je Emreli.

• 29'

Još jedna prava prilika za Osijek! Lovrić je fino asistirao Caktašu, a trenutno prvi strijelac HNL-a s nekih 11 metara nije uspio baš najbolje reagirati, lopta mu je prešla preko noge i šansa je otišla u nepovrat...

• 26'

Žuti karton

Prvi karton na utakmici dobio je Bukvić.

• 25'

Lovrić je još jednom na udarcu, ovaj puta s 20-ak metara, lopta se uzdiže daleko iznad grede.

• 21'

Još jednom je Bukvić pokazao koliko može biti neugodan po suparničku obranu. Ušao je s loptom u šesnaesterac i onda "raspalio" svojom ljevicom, mnogi su zasigurno loptu već vidjeli u desnom kutu Dinamovih vratiju, no Nevistić je sjajno reagirao!

• 21'

Bukvić je sada asistirao Mierezu, naš Argentinac puca malo izvan kaznenog prostora, no nema problema za gostujućeg vratara.

• 19'

Kakva šansa za Bijelo-plave! Mierez se izborio za loptu i odmah proigrao Bukvića koji se desnog krila idealno šalje loptu na drugu vratnicu gdje je sam ostao Lovrić. Međutim, njegov udarac s desetak metara bio je snažan, no ne i precizan. Loptu je poslao iz idealne situacije malo iznad grede.

• 17'

Gosti opasno prijete Petkovića i Špikića koji puca iskosa s desne strane, no Malenica je još jednom odlično intervenirao!

• 10'

Osječani su u prigodi preko Caktaša koji je na 12 metara od gostujućih vratara, međutim, spriječio ga je Perić u namjeri da matira Nevistića.

• 7'

GOOOOL 1:0 - MIEREZ

Osijek je vrlo rano poveo u derbiju! Pogriješio je naš bivši igrač, sada stoper Modrih Šutalo, lopta dolazi do Miereza koji sa 17 metara snažnim i neobranjivim udarcem pogađa sam lijevi kut za 1:0.

• 6'

Petković je opet asistent, ovaj put za Ljubičića koji s lijeve strane na drugoj vratnici pronalazi Ristovskog čiji snažan udarac nije i precizan.

• 5'

Velika prilika za Dinamo. Petković je u šesnaestercu ostavio povratnu loptu za Špikića čiji je udarac nakratko blokiran, a lopta je Malenica uistinu krajnjim naporom odbio u desnu vratnicu.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 20:42

Osijek će igrati u sastavu: Malenica, Gržan, Bralić, Mkrtchyan, Guedes, Brlek, Nejašmić, Bukvić, Lovrić, Caktaš i Mierez.

Za Dinamo večeras nastupaju: Nevistić, Ristovski, Perić, B. Šutalo, Mykhailichenko, Mišić, Bulat, Ljubičić, Špikić, Baturina i Petković.

Glavni sudac je Zebec iz Varaždina, komu će večeras pomagati Pajić (Rijeka) i Rođak-Karšić (Podravske Sesvete).

• 20:39

Srdačan pozdrav s Opus Arene! Iščekujemo početak prvog derbija na našem novom stadionu - Osijek je domaćin Dinamu.