• Iz minute u minutu
  • Zapisnik
  • Derbi je završio podjelom bodova na Opus Areni.

• 90'+3'

Evo nam nove prilike u posljednjim minutama. Mierez je pucao s 11-12 metara, ali je Lučić dobro postavljen...

• 90'+1'

Izmjena

Ušao je Brlek umjesto Nejašmića.

• 86'

Ubačaj Guedesa s desnog krila, skače Mierez i puca glavom čuvan od protivničkog igrača, ali ne pogađa tamo gdje je htio.

• 83'

Prava prigoda za Bijelo-plave! Nakon kornera Duarte je nadskočio obranu gostiju i loptu proslijedio prema Braliću, ali mu je nekako došla odostraga u situaciji kada smo se ponadali da bismo mogli doći do preokreta...

• 79'

Žuti karton

Karton za Uremovića.

• 74'

Izmjena

Utakmicu su završili N. Kalinić i Kleinheisler, a ušli su Benrahou i Trajkovski.

• 72'

GOOOOL 1:1 - MIEREZ

Evo nam izjednačenja! Pucao je Lovrić, vrlo snažno i precizno malo izvan kaznenog prostora, loptu je iz desnog kuta "izvadio" Lučić, no sve je pratio Mierez i iz blizine rutinski zabio za 1:1.

• 71'

Pukstas je na udarcu sa 16 metara, nije naciljao okvir vratiju.

• 70'

Izmjena

Na klupu ide Kalik, u igri je Odjidja.

• 69'

Žuti karton

Javna opomena za Bralića.

• 65'

Lovrić je dobro ubacio iz slobodnog udarca za Miereza koji se ne snalazi najbolje ispred Lučića, a i da je zabio gol - pomoćni je sudac označio zaleđe, pa bi bio poništen.

• 59'

Izmjena

Trostruka zamjena kod Osijeka. Izašli su Bukvić, Cokaj i Prekodravac, a ušli su Lovrić, Matković i Jugović.

• 57'

0:1- UREMOVIĆ

Hajduk je poveo nakon još jedne velike gužve. Prvo je pokušao Krovinović skroz iskosa s lijeve strane, potom i Pukstas glavom praktički s gol linije, a zatim Nejašmić na lijevoj vratnici ne uspijeva izbiti loptu ispred Uremovića koji je glavom s manje od pola metra šalje u mrežu.

• 56'

Žuti karton

"Požutio" je Omerović.

• 46'

Nastavlja se utakmica bez ijedne izmjene na obje strane.

• Završeno je prvo poluvrijeme, nema golova na Opus Areni.

• 45'

Velika je gužba bila ispred Malenice, no Hajduk nije uspio doći do vodstva. Šarlija je pucao s nekih 6-7 metara, udarac je blokiran, pa je pucao Kleinheisler s ruba šesnaesterca i poslao loptu metar pokraj desne vratnice.

• 42'

Cokaj puca iz daljine, bilo je snažno, ne i precizno.

• 40'

Kalik je pokušao pucati ili asistirati nekome od suigrača u središnjici kaznenog prostora, lopta se odbila od nekoga među našim igračima i krenula prema donjem lijevom kutu, međutim, Malenica je krajnjim naporom spriječio vodstvo gostiju.

• 34'

VAR

Poništeni pogodak Osijeka! Mierez se odlično snašao na 6 metara od vratiju Lučića i u gužvi uspio lopti sprovesti u mrežu, no Pajač je odmah krenuo pogledati tu situaciju i poništio je gol zbog prethodnog igranja rukom Nejašmića.

• 33'

Vrlo opasna kontra Splićana koju je povukao Brekalo, odigrao loptu za Kalinića, a ovaj je fino asistirao Moufiju koji s lijeve strane ulazi u šesnaesterac i prizemnim udarcem pogodio vanjski dio bliže vratnice.

• 28'

Žuti karton

Prvi karton na utakmici dobio je Mikanović.

• 9'

Mala nesigurnost vratara Lučića nakon Pušićeva ubačaja iz prekida, ali je ipak ispravio svoju pogrešku i brzo došao u posjed lopte.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 17:29

Glavni sudac je Pajač, a njegovi pomoćnici Zobenica i Mihalj dok su u VAR sobi Jović i Vučković.

• 17:28

Za Hajduk će startati: Lučić, Moufi, Uremović, Šarlija, Mikanović, Kalik, Krovinović, Kleinheisler, Pukstas, Brekalo, N. Kalinić.

• 17:19

Srdačan pozdrav uoči derbija s Opus Arene! Osijek je domaćin Hajduku, a utakmicu će započeti: Malenica, Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić, Nejašmić, Prekodravac, Cokaj, Bukvić, Pušić i Mierez.