NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ponoviti subotnje izdanje

UOČI POSLJEDNJEG OVOSEZONSKOG SLAVONSKOG DERBIJA

Ponoviti subotnje izdanje

15.05.2017.

Zekić od svojih izabranika očekuje još jednu dobru partiju, nužnu da bi Osijek osvojio nove bodove.

Osijek se vratio pobjedama, no nema baš vremena za bilo kakvo opuštanje nakon uvjerljivog i vrlo dojmljivog nastupa protiv Slaven Belupa u Gradskom vrtu. Utorak izabranicima Zorana Zekića donosi novo iskušenje u borbi za bodove, a to je ogled s Cibalijom u Vinkovcima.

Slavonski derbi puno znači i jednima i drugima jer se Vinkovčani grčevito bore za opstanak i svaki im je bod itekako važan, dok su Osječani u utrci s Hajdukom za treće mjesto i također im je bitno pobjeđivati da bi dosegnuli svoj cilj na kraju sezone.

Kada igraju Cibalia i Osijek onda nije bitno tko je u vrhu tablice, a tko u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Tako gledam i na predstojeću utakmicu, ne bježeći od uloge favorita, ali to zaista ne mora biti presudno u ovim okolnostima. Kao i ljubitelji nogometa u Slavoniji, volio bih da Cibalia ostane u HNL-u, međutim, prvenstveno ćemo u utorak razmišljati o sebi i onome što trebamo napraviti da bismo osvojili nove bodove, rekao je Zekić.

Svaki puta je bilo 2:0

Tri puta su se u ovoj natjecateljskoj godini sastajali Osijek i Cibalia i redovito su slavili Bijelo-plavi. Zanimljivo, uvijek je rezultat bio – 2:0. Prvi je susret odigran u okviru 7. kola, a Osijek je golovima Mioča i Kneževića u drugom poluvremenu opravdao očekivanja svojih navijača. U vinkovačkom ogledu minule jeseni pogoci su također postignuti u drugih 45 minuta, a Matkovićevu su mrežu zatresli Ejupi i Boban. Ovoga proljeća, naš je prvoligaš imao ulogu domaćina, a čovjek odluke bio je dvostruki strijelac Dmytro Lopa.

Moramo biti na visokoj razini da bismo dobili probuđene i vrlo motivirane Vinkovčane. Dakle, treba ponoviti izdanje protiv Slaven Belupa koje je zaista bilo kvalitetno. Što se sastava tiče, izvjesno je da nećemo moći računati na Peroševića, a ostali su spremni i vjerujem – raspoloženi za dobru partiju. Volio bih da se, unatoč radnom danu, na tribinama vinkovačkog stadiona okupi što veći broj gledatelja, a sigurno će među njima biti i dosta naših sugrađana kojima želimo pokloniti još jednu pobjedu, poručio je Zekić.

HT Prva liga

1.Dinamo31+3669
2.Hajduk31+3161
3.Rijeka31+3760
4.Osijek31+1652
5.Lokomotiva31-736
6.Inter-Zaprešić30-1736
7.Slaven Belupo30-1232
8.Rudeš30-2626
9.Istra 196131-2525
10.Cibalia30-3324

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo

Osijek - Lokomotiva

Stadion Gradski vrt, 28.04.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo

Rijeka - Osijek 1:0

HNK Rijeka, 21.04.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti