NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Skautiranjem do najtalentiranijih

Počele pripreme nogometaša Osijeka II koji nastupaju u Trećoj ligi

Skautiranjem do najtalentiranijih

18.07.2017.

U redove Osječana stigli su vrlo perspektivni mladići iz raznih krajeva Hrvatske...

Pripreme za novu sezonu u Trećoj HNL Istok započeli su nogometaši Osijeka II pod vodstvom trenera Dine Skendera i njegovih pomoćnika Karla Primorca, Igora Budiše (trenera juniora), Dine Krole, Filipa Šušnjare i Vlade Bilića. U stožeru je, dakako, ostao i „tehniko“ Mario Novak, kao i fizioterapeut Marko Ovničević i ekonom Goran Vincek. Igrači uvodne aktivnosti odrađuju na igralištu Elektre „Kraj Drave“ jer su na travnjaku donjogradske Olimpije u tijeku radovi.

Jedinstven projekt u Hrvatskoj

Momčad je dodatno podmlađena, budući da su izlazni juniori i oslonci iz prošle sezone: Josip Špoljarić, Mihael Klepač i Benjamin Ždinjak otišli na posudbu u redove drugoligaša Dugopolja, vratar Borna Žitnjak i Robert Ćosić su u Šibeniku, dok su raskinuti ugovori s Lovrom Anićem (Dinamo II) i Stjepanom Salapićem (Sesvete).

Planski smo krenuli u nešto dugoročniji projekt. Selektirali smo igrače s mnogih strana Hrvatske u nastojanju da stvorimo što kvalitetniju bazu. Oni će dobiti prigodu da se kroz rad u ovom procesu i trećeligaško natjecanje nametnu i za prvu momčad. Zaista smo skautirali veliki broj mladića i sada je na njima da se dokazuju i potvrđuju u našoj sredini. Svjesni smo da ništa ne možemo napraviti preko noći i zato nam preostaje jedino zasukati rukave i raditi. Želimo postati najbolji poligon za razvoj mladih igrača u Hrvatskoj i tomu smo podredili sve naše aktivnosti. Ovo je jedini takav projekt u Hrvatskoj i vjerujemo da smo na dobrom putu, rekao je Dino Skender.

Perjanica za razvoj mladih igrača

Važnu ulogu u skautiranju i dovođenju mladih igrača odnedavno u našem klubu ima nekadašnji istaknuti vratar Bijelo-plavih Marin Skender. On je u Danskoj završio karijeru i prihvatio ponudu iz Gradskog vrta da se posveti skautiranju igrača...

Ovo je nešto sasvim novo kada je NK Osijek u pitanju, a i pokazatelj je koliko Klub misli ozbiljno u svemu onome što si je postavio za ciljeve. Do sada nismo bili u mogućnosti raditi na ovakav način, to je uglavnom bila privilegija Dinama i Hajduka. No, vremena se mijenjaju, sada i mi želimo biti perjanica hrvatskog nogometa i kada je u pitanju razvoj mladih igrača. Najtalentiranija djeca iz cijele Hrvatske dolazit će i u našu sredinu, a ne kao svih ovih prijašnjih godina odlaziti iz Gradskog vrta, poručio je stariji Skender.

Vratio se Hrvoje Ilić

Sama činjenica da je Osječanima već pristupilo sedam novih igrača, a da su još neki nadomak Gradskom vrtu, govori sama za sebe. Dovedeni su igrači koji su praćeni kroz duže vremensko razdoblje, a to su: Tomislav Dadić, Josip Mihovilović i Marko Ferić (Dugopolje), Marijo Rajić, Mateo Jakšić i Marin Nikolić (Bjelovar) te povratnik u redove matičnog kluba Hrvoje Ilić. On je prije četiri godine, tada kao iznimno nadareni pionir, otišao u zagrebački Dinamo, a potom i na posudbu u talijansku Pescaru. Riječ je o vrlo perspektivnom mladiću za kojega je Dinamo svojedobno platio ne baš malu odštetu Osječanima.

Tu su, dakako, i već provjereni igrači koji su igrali za Osijek II i prošle sezone: Luka Marin, Danijel Lončar, Bruno Ivić, Mihael Žaper, Josip Čikvar, Kristijan Sabolović, Marin Magdić, Denis Prenkpalaj, Marko Mišković, Neven Hlišć, Talis Oliveira, a u srijedu će im se priključiti i trojac koji je od početka priprema trenirao s prvom momčadi: Filip Lišnić, Ivan Ikić i Robert Mišković.

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti