NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Dosad najveći osječki karusel!

Navijači se u velikom broju okupili u karavani osobnih automobila

Dosad najveći osječki karusel!

03.08.2017.

U dugačkoj je koloni bilo stotinjak vozila, a raspjevani „Kohortaši“ su obišli najfrekventnije gradske ulice.

Osječani su u srijedu navečer imali prigodu svjedočiti dosad najvećem navijačkom karuselu u našem gradu! Bilo je zaista lijepo vidjeti kolonu od stotinjak osobnih automobila i motocikala koji su prošli najfrekventnijim gradskim ulicama, krenuvši iz Fakultetske u Tvrđi, ispred sjedišta Udruge Kohorta. Oko 400 navijača odazvalo se pozivu, došlo je sa zastavama i šalovima nastaviti ovu lijepu tradiciju kada je riječ o predvečerju velikih utakmica Nogometnog kluba Osijek.

No, nikada ranije nije bilo ovoliko vozila u karavani koja se najbolje mogla vidjeti tijekom prolaska Strossmayerovom, ali i prije toga ulicom Cara Hadrijana, Gupčevom, Uskim njivama, Wilsonovom, Gackom, Sljemenskom, duž Jelačićeve u Višnjevcu i natrag do Trga Ante Starčevića gdje su „Kohortaši“ na 15-ak minuta izašli iz automobila i zapjevali uz bakljadu. Nakon toga kolona je Europskom avenijom krenula natrag prema Tvrđi.

Građani pozdravljali navijače

Cijelom rutom kojom su prolazili navijači ljudi su izlazili iz svojih domova, neizostavno fotografirali dugačku kolonu vozila s raspjevanim fanovima Bijelo-plavih, pozdravljali s prozora uz najmlađe članove obitelji, tako da je vladala sjajna atmosfera. Nitko pritom nije mogao ostati ravnodušan, a ljudi su karusel dočekivali u klupskim majicama i dresovima, sa šalovima u rukama, skandirajući svom voljenom klubu.

Osjetila se ta jedna simbioza među Osječanima, od onih najmlađih navijača i simpatizera Kluba, do umirovljenika i navijačkih veterana koji su ponovno osjetili onu pravu „iskru“, osjećajući pripadnost svome prvoligašu i gradu općenito. Pokazalo se da cijeli Osijek živi za utakmicu s velikim PSV-om, što će se najbolje očitovati tijekom utakmice, na tribinama Gradskog vrta...

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti