NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osječanke nadomak podvigu

Završen kvalifikacijski turnir za plasman u Ligu prvakinja

Osječanke nadomak podvigu

29.08.2017.

Ekipa Osijeka poražena je od islandskog Stjarnana s 1:0, ali je imala sjajne prigode koje su, nažalost, ostale neiskorištene.

Nogometašice Osijeka osvojile su drugo mjesto na kvalifikacijskom turniru za plasman u Ligu prvakinja koji je u ponedjeljak završen na stadionu u Gradskom vrtu. Osječanke su u posljednjem, ujedno i odlučujućem susretu za proboj u elitu ženskog nogometa u Europi tijesno poražene od velikog favorita, islandskog Stjarnana koji je slavio s 1:0. Islanđanke su u prethodne dvije utakmice ekipe iz Farskih otoka i Makedonije svladale s 9:0 i 11:0, međutim, Osječanke su im bile iznimno tvrd orah i malo je nedostajalo da utakmica završi (barem) neriješenim ishodom.

Hrvatske su prvakinje odigrale jako dobro, taktički vrlo odgovorno i disciplinirano i prava je šteta što neku od svojih sjajnih šansi u drugom poluvremenu nisu uspjele pretvoriti u pogodak. Naime, najbolji drugoplasirani sastav iz svih kvalifikacijskih skupina također će izboriti mjesto u Ligi prvakinja, a naše bi djevojke s eventualnim neriješenim rezultatom sa Stjarnanom, uz odličnu gol-razliku, imale  realne izglede za veliki uspjeh.

Pljeskom ispraćene s terena

Ekipa Osijeka pljeskom je ispraćena s terena, a igračice su ostale uplakane još neko vrijeme na travnjaku i klupi, svjesne da im je podvig bio nadohvat ruke. Trener Dejan Berger mogao je, izuzev krajnjim ishodom, biti posve zadovoljan igrom naših prvakinja koje su dale sve od sebe, a bile su suočene s toliko problema uoči početka ovoga turnira.

Činjenica je da nam je i sreća malo okrenula leđa jer smo imali „zicere“ koje nismo iskoristili. Neke su nam igračice prvi puta igrale na ovoj razini, ovako bitne europske utakmice i to se moralo osjetiti. Ne treba zaboraviti da smo bili značajno oslabljeni izostankom Jošćak, Cepernić, Šalek i Laslavić, a na kraju se pokazalo da smo zamalo osvojili i sedmi bod na turniru protiv takvog protivnika kao što je Stjarnan. Čestitam svim djevojkama, pružile su svoj maksimum i šteta što to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat i u posljednjem nastupu, rekao je Berger.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti