NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osvojena dva prva mjesta!

Vrlo uvjerljivi nastupi naših dječaka na turniru u Rumunjskoj

Osvojena dva prva mjesta!

05.09.2017.

Predpočetnici i Početnici II potpuno su dominirali, pa su protivnike ostavili bez ikakvih izgleda.

Predpočetnici i Početnici II Nogometnog kluba Osijek imali su puno uspjeha na međunarodnom turniru u rumunjskom Temišvaru. Obje su kategorije osvojile prvo mjesto i bile vrlo uvjerljive, svaka u svojoj konkurenciji. Učenici Hrvoja Kurtovića, dječaci rođeni 2008. i mlađi odigrali su pet susreta i sve ih riješili u svoju korist. Prvo su svladali Juventus iz Temišvara s 3:1 (Ježić 2 i Gagulić), a potom su bili uvjerljivo bolji od Rescite rezultatom 7:0 (Mrkonjić 2, Gagulić, Korman, Čočaj, Matić i Ježić). U četvrtfinalnom ogledu s Ghirodom palo je čak 13 pogodaka, a na kraju je bilo 10:3 za Osijek (Gagulić 5, Ježić, Bertić, Čočaj, Ižaković i Mrkonjić).

Uslijedilo je polufinale protiv ASU Polija kojega su Bijelo-plavi pobijedili s 3:1 (Ježić, Čočaj i Ižaković) te u konačnici finalni dvoboj, ponovno s domaćim Juventusom. Naša je momčad tada bilo još uvjerljivija nego na startu i slavila s 5:0 (Gagulić i Ježić po 2 i Pejić). Iako se službeno nije birao najbolji igrač turnira, jasno je da je Matej Gagulić sa svojih devet golova dominirao u ovoj konkurenciji.

Superiorni u obje konkurencije

Zadovoljan je bio i trener naših Predpočetnika, nekadašnji osječki kapetan Hrvoje Kurtović:

Baš je bilo dobro! U svakoj smo utakmici bili dominantni i superiorniji u svemu u odnosu na protivnike koji su nas tamo dočekali. Drago mi je što smo se iskazali u takvom izdanju, a i domaćini su nam čestitali na odličnim utakmicama, pričao nam je Kurtović.

Puno je razloga za dobro raspoloženje imao i trener Početnika II, još jedan nekadašnji prvotimac Bijelo-plavih, Danijel Bogdan. I njegovi su učenici nadmoćno i superiorno osvojili prvo mjesto na istom turniru koji nosi naziv „Vest Cup“. Oni su na ovom natjecanju odigrali sedam utakmica i pritom postigli čak 37 golova, a primili samo tri!

Da, te su brojke zaista impozantne! Imali smo jake protivnike u aradskom Atleticu i domaćem Juventusu s kojim smo igrali na samome kraju turnira, ali smo i njih pobijedili. Bilo je jako dobro, rado ćemo se prisjećati ovog turnira, rekao je Bogdan.

Grgić postigao čak 12 pogodaka!

Njegova je momčad startala pobjedom nad Galaxyjem iz Temišvara od 5:0 (Grgić 3, Barić i Dević), a onda je uslijedila prava „kanonada“ protiv Politehnice koju su naši dječaci svladali čak sa 17:0 (Grgić i Dević po 3, Majdenić, Barić, Vučemilović-Šimunović, Kovačević i Rupčić po 2 i Begović). Nakon toga su Osječani bili bolji od Juventusa iz Temišvara sa 4:2 (Barić 3 i Damjanović). U četvrtom nastupu uslijedila je pobjeda nad Atleticom iz Arada s 2:1 (Grgić i Rupčić), a u posljednjem susretu u skupini svladana je Rescita 5:0 (Grgić i Vučemilović-Šimunović po 2 i Majdenić).

U polufinalu je Osijek nadjačao Dinamic iz Craiove s 3:0 (Grgić 2 i Rupčić), dok je u finalu bila najneizvjesnija utakmica u kojoj su Bijelo-plavi drugi puta pobijedili Juventus. Bilo je tada minimalnih, ali potpuno zasluženih 1:0, a strijelac je bio iznimno raspoloženi Ante Grgić koji je ukupno na ovom turniru postigao 12 pogodaka!

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti