NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Bit će bolje kad prorade napadači

Osječani su dosta toga promašili, ali i zasluženo pobijedili Istru

Bit će bolje kad prorade napadači

02.10.2017.

Domaćin je stvorio veći broj prigoda, mogao je puno prije finiša utakmice riješiti sve dvojbe oko pobjednika.

Osijek je ostvario pun pogodak što se od Zekićeve momčadi i očekivalo i to je svakako najvažnija spoznaja iz prvenstvenog dvoboja s Istrom 1961. Nije bilo lako, što sugerira i konačan ishod, međutim, ipak je činjenica da su Bijelo-plavi bili opasniji i konkretniji od svojih gostiju i da su pritom stvorili više izglednih prigoda, ali je izostala preciznija završnica i realizacija.

Napadači nam još nisu proradili i to je ono što pomalo zabrinjava stručni stožer. No, nadamo se i vjerujemo da će se i to promijeniti, možda baš u predstojećim derbijima na gostujućim terenima, koji Osječane očekuju u idućem razdoblju, prvo s Dinamom u Maksimiru, a potom i protiv Rijeke na Rujevici.

Promašaji donesu nervozu

Imao je Osijek vodstvo od 2:0, ali mnogi znaju reći da je to prilično opasan rezultat jer može doći do opuštanja, a protivnik već s jednim postignutim pogotkom vraća neizvjesnost. U takvim okolnostima uvuče se ponekad i nervoza u redove objektivno bolje i kvalitetnije momčadi, pa se završnica susreta dočeka napetije nego li je to zapravo trebalo biti. Naime, bilo je prigoda za uvjerljivu pobjedu, ali su pokušaji Ejupija u tri navrata, Grgića, Bobana, Hajradinovića, Baraća, Škorića i Marića ostali bez učinka. Već je „izlizana“ priča da se promašaji obično kažnjavaju, što se Osječanima dogodilo u završnici susreta. Nakon što je Kokorović prvo pogodio vratnicu, Puljani su uspjeli zakomplicirati situaciju na terenu kada je Puclin uputio loptu prema vratima Malenice koji je ostao nemoćan, a u želji da spasi što se spasiti može, Hajradinović je nesretno postigao autogol.

Hajradinović već prvi strijelac

Upravo je Haris Hajradinović bio i najbolji pojedinac utakmice jer je zabio oba pogotka za Osijek, a iskazao se i kvalitetnim, točnim proigravanjima zbog čega je prvenstveno i doveden u Gradski vrt. Kod „penala“ je spremno preuzeo odgovornost u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je trebalo pogoditi za 1:0. Precizan je bio i početkom nastavka, pokazavši kao i protiv Hajduka da je priseban u mat-pozicijama pred suparničkim vratarom.

Uostalom, Hajradinović je u samo četiri odirana susreta u svom novom klubu već postao prvi strijelac Osijeka s tri postignuta gola. Naš je prvoligaš u njemu zasigurno dobio pojačanje u veznom redu, igrača upotrebljivog na više pozicija u središnjici, što i treneru Zekiću pruža mogućnost „rotiranja“. Isto uvijek vrijedi i za našeg najvećeg univerzalca Mileta Škorića koji je, ozljedom Bočkaja, susret završio na lijevom braniču, dokazavši da mu nije problem odraditi postavljenu zadaću u bilo kojoj ulozi.

HT Prva liga

1.Osijek3+79
2.Rijeka3+67
3.Lokomotiva3+57
4.Dinamo3+47
5.Inter-Zaprešić3-73
6.Slaven Belupo3-12
7.Hajduk3-32
8.Rudeš3-21
9.Gorica3-31
10.Istra 19613-61

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo

Dinamo - Osijek

Stadion Maksimir, 17.08.2018. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo

Osijek - Istra 1961 3:0

Stadion Gradski vrt, 12.08.2018. 18:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti