NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Sve dati za pobjedu!

Hrvatska reprezentacija igra odlučujuću utakmicu

Sve dati za pobjedu!

09.10.2017.

Ukrajina također treba sva tri boda u večerašnjem susretu, kao i naša nacionalna vrsta s novim izbornikom Dalićem.

U prilično kompleksnoj situaciji našla se hrvatska nogometna reprezentacija uoči večerašnje (ponedjeljak) posljednje utakmice u svojoj kvalifikacijskoj skupini za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Suparnik je selekcija Ukrajine koja također ima šanse za plasman na najveće natjecanje, kroz izlučne kvalifikacije. I jedni i drugi moraju u susret, koji počinje u 20,45 sati, ući otvorenog „garda“ bez ikakvih kalkulacija jer im samo pobjeda može jamčiti da će naći u razigravanju za SP. Tako se novi izbornik Zlatko Dalić, koji je dužnost preuzeo neposredno uoči puta u Kijev i praktički je održao samo jedan trening s reprezentativcima, našao na vrlo velikom, zapravo najvećem iskušenju u svojoj trenerskoj karijeri.

Sve je prilično neizvjesno

Jasno je da Hrvatska mora ići na sva tri boda, nakon što je remizirala s Finskom u Rijeci i neočekivano ostala u bodovnom minusu. Naime, „Vatreni“ su pali na deveto mjesto drugoplasiranih reprezentacija jer je Slovačka uvjerljivom pobjedom protiv Malte i remijem Slovenije i Škotske došla do druge pozicije u skupini F i sada je ispred naše nacionalne vrste. Dakle, u slučaju remija u Kijevu ostali bismo iza Slovaka jer imaju gol razliku +5, a Hrvatska +2. Nadalje, Wales ima isti broj bodova kao Hrvatska, jednaku gol-razliku, ali više postignutih golova (7-6). Wales večeras igra protiv Irske na domaćem terenu i u slučaju remija u njihovoj i našoj utakmici, Hrvatska bi morala zabiti više pogodaka. Sve skupa je prilično neizvjesno i vjerojatno će tako biti i do posljednjih kvalifikacijskih minuta ovoga ponedjeljka...

Bit će vremena za analize

Doduše, u nekim kombinacijama naša izabrana vrsta može čak biti i prva u skupini, ali da bi se to dogodilo, uz pobjedu u Kijevu, Island bi morao kiksati na svom terenu protiv Kosova u što malo tko vjeruje, iako se čuda događaju. Jasno je da se hrvatski nogometaši ne trebaju baviti nikakvim kalkulacijama nego se moraju isključivo posvetiti svojoj zadaći – pružiti maksimum s Ukrajincima i pokazati da im je mjesto na Svjetskom prvenstvu. Svima je jasno da Hrvatska ima klasu, dovoljno je pogledati rejting naših igrača i klubove u kojima nastupaju, ali tu svoju vrijednost moraju svi zajedno pokazati sada, kada je došla ključna i najvažnija utakmica. Vremena za analize dosad propuštenog sigurno će biti nakon svršetka kvalifikacija. Sada fokus svih u reprezentaciji i oko nje isključivo mora biti na tomu kako nadjačati Ukrajinu i ostati u igri za put u Rusiju.

 

Foto: HNS 

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti