NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Lega, znaš li…?

Vuica zabio za prvu pobjedu

Lega, znaš li…?

12.10.2017.

Osječani su prvi trijumf u HNL-u na maksimirskom stadionu ostvarili u sezoni 2000./2001.

Neke pobjede Nogometnog kluba Osijek u borbi za bodove posebno ostaju u sjećanju naših navijača. Jedna od njih svakako je trijumf protiv Dinama u Maksimiru, ostvaren 9. listopada 2000. godine. Tada su Osječani prvi puta osvojili sva tri boda na gostovanju kod višestrukog prvaka Hrvatske u HNL-u, a rezultat je bio 0:1. Damir Vuica bio je strijelac tog povijesnog pogotka, kojega je postigao u 65. minuti.

U tom susretu isključen je bivši hrvatski reprezentativac Igor Bišćan, a u završnici susreta i Osijek je ostao bez jednog igrača, budući da je drugi žuti karton dobio Mario Prišć. Zanimljivo je da je šibenski sudac Ante Kulušić (današnji povjerenik za suđenje Prve HNL) s klupe odstranio i trenera Bijelo-plavih Stanka Mršić koji je, vjerojatno, i rekorder po broju isključenja među hrvatskim nogometnim stručnjacima…

Jedna od najzrelijih utakmica

Na Maksimiru je spomenuti dvoboj pratilo nešto više od 2.000 gledatelja, a Osječani su odigrali jednu od svojih najzrelijih utakmica i zaslužili pun pogodak. Domaćin nije uspio razviti svoju igru, a Mršićeva je momčad bila vrlo dobro posložena i kompaktna na svakom dijelu terena, od obrane do napada. Osijek je tada igrao u sastavu: Malovan, Beljan, Vuica, Neretljak, R. Grnja, Prišć, Gašpar, Beširević, Bjelica (od 80' Balatinac), Turković (od 75' M. Vuka) i Mitu (od 85' Brkić). Za Dinamo su igrali: Butina, Pilipović, Sedloski, Bosnar, Mikić, Krznar (od 38' Polovanec), Bišćan, J. Leko, Mujčin, Balaban (66' Bazina) i Šokota (od 55' Alexandre). Na klupi Modrih bio je Marijan Vlak.

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti