NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zekić ima tri varijante

Konferencija za novinare u Gradskom vrtu

Zekić ima tri varijante

13.10.2017.

Trener Osijeka još razmišlja o najboljoj jedanaestorici za predstojeći derbi u Maksimiru.

Nogometaši Osijeka otputovali su u Zagreb gdje ih u subotu navečer očekuje prvenstveni ogled s vodećim Dinamom. Uoči puta u metropolu, održana je konferencija za novinare na kojoj su na pitanja predstavnika medija odgovarali trener Zoran Zekić i aktualni kapetan Mile Škorić.

Ne možemo računati na Barišića i Šoršu, standardne igrače na bočnim pozicijama koji su nam vrlo bitni, a već neko vrijeme ne možemo računati na njih. Ne vidim da bilo koji drugi prvoligaš ima takvu situaciju. Ostali su spremni i vjerujem raspoloženi za dobru utakmicu u Maksimiru. Pritom mislim i na maksimalan angažman jer ipak idemo u goste lideru na tablici, momčadi koja zaslužuje maksimalan respekt. To bi moralo uvjetovati i potpunu motivaciju u našim redovima, a nadam se da ćemo na terenu sprovesti u djelo ono što smo proteklih dana uvježbavali na treninzima. Sastav još nisam definirao, imam u glavi tri varijante, a razmišljam o jednom ili dva mjesta u kontekstu nekih taktičkih varijanti. Uglavnom će to biti momčad koja je najčešće igrala ove sezone, dakako ne računajući Barišića i Šoršu, izjavio je Zekić.

Igrači na razgovoru o taktici

Poznato je da su Osječani prošloga tjedna dio svojih trenažnih aktivnosti odradili u susjednoj Mađarskoj, a Zekić nije imao primjedbe, naprotiv…

Zadovoljan sam kako su igrači odradili mini-pripreme u vrijeme reprezentativne stanke, a i pozitivno su me iznenadili time što su mi njih četvorica svojom inicijativom došla na razgovor o taktici i toj vrsti pripreme za utakmicu. Imamo na oba boka igrače koji nisu započeli sezonu u tim ulogama, no već neko vrijeme funkcioniramo u takvim okolnostima i to više nije neka novost.

Na pitanje vjeruje li da njegovi izabranici mogu iznenaditi Modre, kao što su to učinili prošle sezone u Maksimiru, Zekić je odgovorio:

Ako ne vjeruješ u nešto, onda je bolje ne baviti se sportom! Dugo smo uživali u europskim nastupima, sada to moramo prenijeti na HNL, posebice protiv najjačih suparnika.

PSV je najbolji recept

Mile Škorić će predvoditi osječku momčad koja je ljetos igrala neriješeno s Dinamom u Gradskom vrtu, uz čak devet promjena u sastavu jer su Bijelo-plavi tada imali dvostruki ogled s Luzernom.

Trener je spomenuo Europu i osobno ću priznati da mi je nakon onih zahtjevnih utakmica u kvalifikacijama Europske lige, pred punim tribinama u Gradskom vrtu, ipak bilo teže zadržati istu motivaciju i u prvenstvenim susretima. Sada se to mora promijeniti, a derbi s Dinamom će sigurno biti pravo iskušenje za nas. Pravi recept su naše utakmice protiv PSV-a, kada smo se postavili vrlo čvrsto i organizirano te brzo izlazili u kontranapade. Svjesni smo da nas čekaju dva vrlo teška gostovanja, no idemo se sada koncentrirati samo na dvoboj u Maksimiru, pa ćemo vidjeti kako će biti. Siguran sam da možemo biti barem ravnopravni, ali to moramo potvrditi na terenu.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti