Na jakom međunarodnom turniru učenici Nikše Petrovića uspjeli su izboriti finale s Crvenom zvezdom.

Kadeti Nogometnog kluba Osijek, igrači do 16 godina, uspješno su sudjelovali na 2. Međunarodnom turniru „Kikinda kup 2024“. Učenici trenera Nikše Petrovića, koji nastupaju kao Kadeti II, bili su vrlo dominantni u svojoj skupini pa su redom pobjeđivali: Brinje Brosuplje (Slovenija) 3:0, Kozaru (Banatsko Veliko Selo, Srbija) 6:0 i beogradski Partizan 2:1 u definitivno najtežoj utakmici tog dijela natjecanja. U četvrtfinalu je naša momčad igrala protiv prošlogodišnjeg pobjednika Makedonije Gjorče Petrov i slavila s 2:0, da bi u polufinalu uslijedio neizvjestan dvoboj s novosadskom Vojvodinom. Bilo je neriješeno 1:1, a Bijelo-plavi su se pokazali boljim u raspucavanju s bijele točke.

Ukupno devet strijelaca u našoj momčadi

Finale nam je donijelo ogled s beogradskom Crvenom zvezdom koja je također bila dominantna na svom putu do završnog ogleda. Rezultat je bio 2:0 za Crveno-bijele i mladi su Osječani osvojili drugo mjesto. Najviše pogodaka u našim je redovima postigao Ižaković, ukupno četiri, dvaput su strijelci bili Balić i Nerlović dok su po jednom suparničku mrežu pogađali Mikić, Perković, Jurjević, Ježić, Krstić i Vragolović. Inače, na turniru je sudjelovalo 12 klubova iz Srbije, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Mađarske i Rumunjske.