Bijelo-plavi u Gradskom vrtu igraju slavonski derbi s vinkovačkom Cibalijom.

NK OSIJEK - HNK CIBALIA 2:0

90' + 2 Utakmica je završena zasluženo pobjedom Osijeka.

90' +2 žuti karton dobio je Grafina.

90' + 1 Vitaić je odlično pucao iz "slobodnjaka" s 25 metara, Mikulić je jedva "izvadio" loptu ispod grede.

90' Posljednje su minute slavonskog derbija.

85' Završne izmjene u oba sastava. Prvo je vrlo dobrog Petrovića zamijenio Grgić, dok je kod Cibalije ušao Grafina umjesto Baše.

77' Leko je imao šansu iz prekida igre, loptu je u peterac poslao Knežević, a stoper Osječana u padu je ostao zamalo "kratak".

72' Dvije izmjene odjednom je obavio Mršić. Povukao je s terena Pervana i Mišića, a ubacio Šimunca i Dabru.

70' Sjajnu je šansu za treći pogodak imao Boban na odličnu asistenciju Ejupija. Krenuo je sam prema Matkoviću, ali ga nije uspio svladati. Gostujući vratar je ovaj puta s(p)retno sačuvao mrežu.

67' Velika pogreška gostujućeg vratara Matkovića koji je nonšalantno krenuo prema lopti na koju je išao i Boban, pokušao je nadmudriti osječkog napadača, ali mu je ovaj uzeo loptu i onda poslužio usamljenog Kneževića u šesnaestercu koji je sačekao na završni udarac i onda iz blizine naciljao mrežu.

67' 2:0 - KNEŽEVIĆ

65' Vitaić je izgubio loptu na sredini terena, Mioč je to spretno iskoristio, "sjurio" se prema kaznenom prostoru, prevario Tomaševića i onda s 15 metara vrlo precizno pogodio desni donji kut.

65' 1:0 - MIOČ

64' Knežević je sada imao lijepu priliku, namještao se na udarac u šesnaestercu, na kraju je i pucao "ljevicom", ali je to bilo preslabo da bi svladao Matkovića.

62' Perošević je pokušao pucati iz okreta, taj je udarac blokiran.

57' dvostruka izmjena kod Osječana. Igru su napustili Pušić i Lulić, ušli su Mioč i Perošević.

53' Odličan udarac Mišića s 25 metara, Mikulić je krajnjim naporom loptu "izvadio" iz desnog kuta!

51' Požutio je Mišić u momčadi Cibalije.

46' lopta je krenula s centra u drugom dijelu susreta. Na tribinama je 4.451 gledatelj.

45' završeno je prvo poluvrijeme u kojem nije bilo pogodaka.

40' Splasnuo je ritam utakmice, više nema izglednih situacija u kaznenim prostorima.

31' Potvrđuje se ono što smo najavljivali da bi Cibalia mogla biti vrlo neugodan suparnik domaćinu, bez obzira na veliku bodovnu razliku između ove dvije momčadi na tablici.

26' Prije Vinkovčani preko Ugrine i Baše, ali se Mikulić nije dao iznenaditi, na kraju samo ubačaj iz kuta za goste...

22' Saada su idealnu priliku imali Osječani! Petrović je proigrao Lulića, ovoj produžio loptu do Kneževića kojemu je bio otvoren put prema Matkoviću. No, gostujući je vratar "skratio kut" osječkom veznjaku, pročitao njegovu namjeru i odbio loptu u korner.

20' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Pušić.

14' Velika šansa za Cibaliju! Iz kornera je ubacio Mišić, Zgrablić je ostao sam na šest metara i pucao glavom, ali pravo u dobro postavljenog Mikulića koji je spasio pogodak!

13' Prvu je prigodu imao Lulić koji je malo iskosa s lijeve strane ušao u kazneni prostor, uputio prizeman udarac, a Matković je to obranio Matković.

12' Glavni je sudac debitant na prvoligaškoj sceni Ivan Vučković iz Zagreba, a pomoćnici su mu Crnčić (Vrbovec) i Mandir (Zagreb).

10' Trener Cibalije Mršić na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu: Matković, Šare, Zgrablić, Tomašević, Uremović, Mišić, Crnčević, Pervan, Baša, Vitaić i Ugrina.

9' Osijek igra u sastavu: Mikulić, Matas, Arsenić, Leko, Barišić, Petrović, Pušić, Lulić, Knežević, Boban i Ejupi.

1' Počela je utakmica između osječkog i vinkovačkog prvoligaša pred više od 4.000 gledatelja u Gradskom vrtu.